Zpět Detailní filtr

AKCE -20% na španělská vína El Coto a Museum. Zadej kód FLAMENCO v košíku! UKÁZAT VÍNA

TOP Vinařský cíl - 10% sleva na nákup vín

TOP Vinařský cíl - 10% sleva na nákup vín

Gurdau
Sonberk
J. Stávek
TOP vinařský cíl

Milujete víno? Jako hlavní partner ankety TOP Vinařský cíl vám nabízíme slevu na koupi vín z naší nabídky.

Kód ve tvaru TVC2023 uplatníte na vína z celého světa, které vám doručíme kurýrem do 2 dní až domů. 


Pro uplatnění slevy 10 % zadejte kód TVC2023 při objednávce, sleva je aktivní již od nákupu 1 ks vína! Kód je platný do 30. 9. 2023.

Kód můžete uplatnit na jakákoliv vína v katalogu, výhodné balíčky se slevou, dárková balení.

Jako rádce při výběru vín využijte sommelierské inspirace pro TOP vína jednotlivých odrůd, Tipy na vína k jídlům, TOP vína z různých zemí, apod. 

Součástí naší nabídky vín jsou zajímavá a originální vinařství z Moravy. Sonberk z Mikulovské podoblasti, z Velkopavlovické podoblasti rodinné vinařství J. Stávek a Gurdau. Poznejte je zblízka a nechte se inspirovat k nákupu jejich špičkových vín.

Vinařství Gurdau

Vinařství Gurdau vzniklo v roce 2012 v malé vesničce Kurdějov na jižní Moravě. V roce 2013 tu Jaromír Gala a Zdeněk Hort vysadili 7 hektarů vinic. Název vinařství zvolili podle původního německého jména obce - Gurdau. Malá vinařská obec Kurdějov leží nedaleko obce Hustopeče v hlubokém údolí obklopeném úpatím Ždánických vrchů. Má unikátní uzavřené mikroklima, vysoce svažité tratě a skvělou expozici. Všechny tratě jsou orientovány na jih, jihovýchod nebo jihozápad. Typické jsou pro ně vápenaté pískovce překryté vápenitými sprašemi. Aktuálně má vinařství vysazeny 3 tratě - rozlohou největší Vinohrádky, prémiovou Starou Horu a nejmladší a zároveň nejvýše položené Lipiny.

Hlavní doménou vinařství je odrůda Ryzlink rýnský, který je vysazený v 6 klonech původem z Wachau, Alsaska, Rheingau a Pfalz. Z této jedné odrůdy Gurdau nabízí vína základní, vína, které zrají v dubových sudech, šumivá vína, ale i přírodně sladké. Vinařství pěstuje další 2 odrůdy - svěží, kořenité Veltlínské zelené a plné krémové Rulandské bílé. Vína jsou vyráběny šetrně s respektem k přírodě a terroir, který Kurdějov nabízí. Hlavním vinařům je místní rodák Marek Sedláček.

V roce 2021 plánuje vinařství Gurdau vysadit další 3 hektary vinohradu, opět především se zastoupením Riesling, ale premiéru také budou mít i modré odrůdy.

 

Vinařství Sonberk

Vinařství Sonberk vzniklo v roce 2003 a dnes patří k nejúspěšnějším českým vinařstvím podle Decanter World Wine Awards 2020. Sídlí v blízkosti města Hustopeče naproti Pálavským kopcům, kde se réva pěstuje již více než 700 let. Vinohrady s rozlohou 45 ha leží pod Pálavou. Sonberk ve své vinici dodržuje koncept biodiverzity, mezi řádky révy jsou vyseté rostliny, které podporují přirozenou rovnováhu. Součástí ekosystému vinohradu je biosad s včelími úly.

Sprašové podloží, které dobře zadržuje vodu a jižní orientace vinic vrchu Slunečná vinné révě přeje. Hrozny jsou sbírány ručně v několika fázích a jejich zpracování je šetrné, po třídění a odstraňování stopek padají nemleté ​​bobule hroznů přímo do lisu. Vinař Roman Slouka pracuje s půdou podle pravidel udržitelné produkce způsobem šetrným k životnímu prostředí. Enologem ve vinařství je Olda Drápal mladší. Sonberk představuje kombinaci moderní architektury unikátního vinařského domu Josefa Pleskota a jedinečných výhledů na Pálavu.

Nejoblíbenějšími a na soutěžích najoceňovanejšími víny jsou Ryzlink rýnský, Pálava a Merlot. Tyto 3 odrůdy doplňuje svěží Sauvignon, kořeněný Tramín a cuvée zrající v dubových sudech. Sonberk proslavila moravská odrůda Pálava. S ojedinělým výhledem na nejkrásnější dominantu Moravy, druhohorní pohoří Pálavy, je místem se skutečným géniem loci VOC Mikulov. Ve vinařství můžete zažít koncert ve vinohradu nebo degustační večeři na terase s výhledem na Pálavu a její vinohrady.

Vinařství J. Stávek

Víno J. Stávek je rodinným vinařstvím sídlícím v Němčičkách v prostorách Vinařského Dvora, který byl postaven Pradědem Františkem v roce 1898. Specializuje se na odrůdu Frankovka, je také známé výrobou růžových a uměle obohacených vín. Důležitou součástí produkce jsou rodinné cuvée, jejichž recept pochází vždy od jednoho z předků - Karmazín, Dědova večerka, Áčko. Momentálně vinařství vede čtvrtá generace, vinař Jan Stávek. V roce 2013, na stoleté výročí narození dědečka Boleslava Kořivu a dědečka Josefa Sázka, se vinařství přejmenovalo z názvu Vinařské Dvůr na Víno J. Stávek.

Nejlepší Viniční trať Bock v Němčičkách, jakýsi "němčičský Šobes", byla vysazena pod lesem a navazuje na několik biocenter místního významu a přírodní rezervace Jesličky s pestrou faunou a flórou. Původní název tratě byl Špigle-Bock. Špigle-Spiegel, německy zrcadlo, dokazovalo to, že předtím se pod tratí nacházel rybník, ve kterém se vinice odrážely jako v zrcadle. Bock jsou boční částí tohoto území. Půda je výhřevná s lehčí hlinito písčitou vrstvou. Spodní část s vrstvami železitých minerálů v podloží pískovce obsahuje i vápenec. Vinica byla vysazena v roce 1972 odrůdami Svatovavřinecké a Frankovka. Vinařství J. Stávek vlastní i vinařské tratě Novosady a Růženy. Součástí vinařství je desátkové sklep, který pochází ze 17. století a nachází se zde nejstarší lisovna v Němčičky.

Technologická hala, kde vinařství vyrábí vína, se nachází v nově vybudovaných moderních prostorách. Vinařství J. Stávek je součástí VOC Modré Hory. Motto vinařství "Bavíme se (s) vínem" vystihuje dění na Vinařském Dvoře. Součástí propagace vinařství je enoagroturistika, při které jsou návštěvníci nejen obeznámeni s víny, ale také s celým procesem výroby, přímo ve vinohradu se organizují různé degustační večery s vínem, populární Léto v růžovém.

 

Newsletter
Pohlídejte si slevy a akce na víno

V newsletterech Vám budeme posílat aktuální akce na víno, tipy na výhodné balíčky a další zajímavé informace ze světa vína. Z našeho newsletteru se můžete kdykoliv odhlásit v jeho spodní části.