Zpět Detailní filtr
Zpět

SUMMER SALE - vína v akci -30% NAJDETE ZDE

Mezinárodní den pro Tempranillo

Mezinárodní den pro Tempranillo

El Coto
Tempranillo

Na podzim se vinice s Tempranillem zbarví do zářivě červené. V roce 2020 bylo Tempranillo třetí nejvíce pěstovanou modrou odrůdou na světě, přičemž většina výsadeb byla na Pyrenejském poloostrově.


Každý rok druhý čtvrtek v listopadu (letos to vychází na 9. 11. 2023) slaví Tempranillo svůj mezinárodní den. Tempranillo Advocates Producers and Amigos Society (TAPAS) vytvořili svátek v roce 2011. Jejich cílem bylo jednoduše oslavit odrůdu Tempranillo. Poskytuje lidem příležitost objevit Tempranillo. Jelikož restaurace a obchody jsou o víkendu příliš zaneprázdněné, TAPAS si vybral čtvrtek, aby podniky měly čas tento den oslavit.

V roce 2012 bylo zjištěno, že Tempranillo je přirozeným křížencem mezi Albillo Mayor a zapomenutou odrůdou révy s názvem Benedicto.

Španělský název odrůdy odkazuje na skutečnost, že má tendenci spíše dozrávat. Ve španělštině „temprano“ znamená brzy. V Rioje je hlavní složkou vín spolu s různými poměry odrůd Garnacha, Mazuelo (Carignan) a Graciano. Odrůda Tempranillo má spoustu synonym. Například v Portugalsku je také známá jako Tinta Roriz a Aragonéz. V Ribera del Duero je odrůda známá jako Tinto Fino. Ve vnitrozemí, v rozsáhlých vinařských oblastech Castilla a La Mancha, je odrůda často známá jako Cencibel, i když pro mezinárodní trh je často označována jako Tempranillo. Je důležitou odrůdou v Navarru a Valdepeñas a také v severních dvou třetinách Španělska. Existuje velmi vzácná bílá mutace Tempranilla s názvem Tempranillo Blanco (Rioja Baja).

Španělsko vede téměř s 90% celosvětové produkce. Tempranillo se dostalo také do Kalifornie pod názvem Valdepeñas a na přelomu 20. století se pěstovalo v Central Valley. V Texasu se půda v High Plains a Hill Country srovnávala s půdou severního Španělska. Tempranillo bylo v Texasu dobře přijato a rozrostlo se tak, že se považuje za charakteristické hrozny státu. V Austrálii se Tempranillo pěstuje v regionu McLaren Vale a také v severovýchodní Victorii. Dokonce se pěstuje i v Thajsku. Tato odrůda se ve velké míře pěstuje v Argentině, Chile a Mexiku.

„Až do 90. let chutnala většina červených vín z Rioji více než sud než hrozny. Tradiční způsob výroby vín zrajících v malých sudech z amerického dubu s vůní vanilky zamaskoval vlastní chuť Tempranilla. Odkdy však vinařství v Rioje nechala vyzrávat svá vína mnohem kratší dobu ve francouzském dubovém sudu a také produkovat mladá (Joven) vína, milovníci vína na celém světě začali chápat podstatu samotného Tempranilla,“ říká Jancis Robinson.

Rioja a Tempranillo

Rioja se rozprostírá v délce téměř 100 km. Na obou stranách řeky Ebro je Rioja rozděleno do tří oblastí: Rioja Alta, Rioja Alavesa a Rioja Oriental. Tři území, která díky svým specifickým vlastnostem dávají vznik obrovské rozmanitosti vín s vlastní osobností. Rioja je region se zvláštními klimatickými a geologickými charakteristikami, které z něj dělají ideální místo pro pěstování odrůdy Tempranillo. Maximální šířka vinic v Rioje je 40 km a dosahují maximální nadmořské výšky kolem 900 metrů nad mořem. Každý z více než 66 000 hektarů je specifickým ekosystémem, díky kterému je QDO Rioja jedinečným územím na světě.

Kategorie vín Rioja

Generic - Jednoletá vína, která si zachovávají hlavní svěžest a ovocné vlastnosti.

Crianza - Vína podrobena minimálně dvouletému procesu zrání az toho alespoň jeden rok ve 225 litrových dubových sudech. Pro bílá vína a růžová vína je minimální doba zrání v sudu 6 měsíců. Víno Crianza vždy vykazuje rovnováhu a harmonii mezi ovocnými aromaty a těmi, které pocházejí ze sudů. TIP na víno: El Coto Crianza, Rioja DOCa 2019

Reserva - Vína s minimálním procesem zrání 3 roky, z toho minimálně 1 rok v dubovém sudu plus minimálně 6 měsíců v láhvi. V případě bílého a růžového vína je proces zrání 2 roky az toho 6 měsíců v sudu. Vína Reserva jsou obvykle komplexnější. TIP na víno: El Coto Coto de Imaz Reserva, Rioja DOCa 2018

Gran Reserva - Vína s minimálním 5letým procesem zrání, minimálně 2 roky v dubovém sudu. Pro bílá a růžová vína jsou to 4 roky az toho minimálně 6 měsíců v dubových sudech. Jsou velmi komplexní a intenzivní. Plný charakter a dobrý potenciál zrání. TIP na víno: El Coto v Imaz Gran Reserva Rioja DOCa 2017

 

Tempranillo a Gastronomie

Jedním z nejpřesvědčivějších důvodů, proč mít po ruce Tempranillo, je jednoduchost, s jakou se pojí se širokou škálou jídel. Nejlépe se kombinuje se španělskými tapas a chorizo. Mladší vína odrůdy Tempranillo (Crianza) se dobře hodí k Paelle, tacos, hamburgerům, hovězímu tacos a těstovinám na bázi rajčat. Plnější vína, která vyzrávají déle (Reserva a Gran Reserva), se hodí k bohatším jídlům výrazné chuti. Pečené jehněčí maso, grilovaná zvěřina, hovězí Wellingtonem, Filet Mingon, hovězí Bourguignon, Cassoulet nebo i Manchego sýr. Inspirujte se: Hovězí ragú s hokkaido noky a TIP na víno El Coto

Newsletter
Pohlídejte si slevy a akce na víno

V newsletterech Vám budeme posílat aktuální akce na víno, tipy na výhodné balíčky a další zajímavé informace ze světa vína. Z našeho newsletteru se můžete kdykoliv odhlásit v jeho spodní části.