Zpět Detailní filtr

Vzhledem k aktuálním legislativním změnám je možná expedice objednávek až od 1. 4. 2023. Za komplikace se předem omlouváme.

Jaké víno na Velikonoce? Tipy slovenských vinařů

28. 03. 2023
Nichta
Ostrožovič
Fundus Regius
Mrva & Stanko
Papillon Víno od Francúza

Každá rodina má své vlastní velikonoční menu. Vaří se uzené šunky, připravují nádivky s bylinkami nebo nadýchaný piškotový beránek. K tomuto svátku jednoduše patří dobré jídlo a pití. Dokonalé gurmánské výtvory si žádají i správně zvolené víno. Užijte si párování velikonočních jídel se slovenskými víny.

Číst víc >

Tipy na skvělá růžová vína ze světa

28. 03. 2023
Guado al Tasso
Villa Maria
Mascota Vineyards
Ayala
Museum
Papillon - Víno od Francúza

Růžové víno překlenuje barevný prostor mezi červeným a bílým vínem. Vzhledem k nárůstu popularity v posledních letech se mnozí vinaři rozhodli vyrábět růžová vína.

Sommeliérka vybrala tipy na atraktivní růžová vína, inspirujte se.

Inspirujte se: Je růžové víno jen pro dámy?

Číst víc >

Je růžové víno jen pro dámy?

27. 03. 2023

Růžové víno se ve střední Evropě vyrábí už stovky let a po celou dobu si jej oblíbili muži i ženy. Svěží, lehké a živé je skvělou volbou dámského večera, ale rychle se udomácňuje i mezi muži.

Číst víc >

Velikonoční recept: Mechový dort a TIP na víno

23. 03. 2023
Párování jídla a vína
Freixenet

Velikonoce jsou za dveřmi a vy si možná už teď kladete otázku, jaké dobroty si připravíte. Na zelený čtvrtek je zvykem dát si špenát. Pokud se vám ale zunoval klasický přívarek, máme pro vás zajímavou, sladkou alternativu. Překvapte svou rodinu během velikonočních svátků úžasným mechovým dortem podle Lenky. A samozřejmě koledníkům třeba i nalít, k mechovému dortu doporučuji růžovou Cavu z vinařství Freixenet.

Číst víc >

Poznejte slovenské novošlechtěnce

16. 03. 2023
Slovenská vinařství

Dunaj, Vah, Nitra, Hron, Rudava, Rimava - to nejsou jen názvy slovenských vodních toků. Po řekách jsou pojmenovány i nové slovenské modré odrůdy révy. Devín, Milia, Noria, Hetera a Breslava zastupují bílé slovenské novošlechtence. Paní Dorota Pospíšilová je nejúspěšnější šlechtitelka révy na Slovensku, jejímiž rukama všechny zmíněné odrůdy prošly.

Číst víc >

Nadčasový a všestranný - důvody, proč inklinujeme k Ryzlinku

15. 03. 2023
Slovenská vinařství
Skvělé ryzlinky se vyrábějí po celém světě, od údolí Eden v Austrálii až po Jižní Ameriku. Nesmíme zapomenout na klasické ryzlinky z Rheingau v…
Číst víc >

Grilovaná krůtí prsa - recept a TIP na víno

14. 03. 2023
Slovenská vinařství
Párování jídla a vína
VÍNO NATURAL Domin & Kušický
Pomalu, ale jistě, k nám přichází jaro i do naší kuchyně. Na talíři se objevuje více bio zelených potravin. I Lenka si pro vás připravila zdravý,…
Číst víc >

Prozkoumejte témata

Nejvíce čtené

Výhodná balení vín

Itálie
Balíček Najlepšie Prosecco
bílé -
Balíček Nejlepší Prosecco,bl
Newsletter
Pohlídejte si slevy a akce na víno

V newsletterech Vám budeme posílat aktuální akce na víno, tipy na výhodné balíčky a další zajímavé informace ze světa vína. Z našeho newsletteru se můžete kdykoliv odhlásit v jeho spodní části.