Zpět Detailní filtr

15% sleva na VŠECHNY SAUVIGNONY! Použijte kód SAUVIGNON v košíku. Ukázat sauvignony

Chřestové rizoto – RECEPT a tip na víno

10. 05. 2022
Párování jídla a vína
Stift Klosterneuburg

Máme tady květen a ten nám přináší sezónu chřestu. Úprava chřestu je jednoduchá, stačí si jen vybrat, zda upřednostníte bílou nebo zelenou. Lenka při přípravě rizota použila zelený chřest. Jelikož chřest je populární hlavně v Rakousku, kde má svou tradici, volba vína je jasná. K chřestovému rizotu vyzkoušejte víno Wiener Gemischter Satz z vinařství Stift Klosterneuburg.

Číst víc >

Kde se vypije nejvíce vína?

29. 04. 2022

Světová spotřeba vína se po třech letech mírně vzpamatovala, co ukazují nová čísla, ale která země pije nejvíce vína?

Podle předběžných údajů, které tento týden zveřejnila Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno (OIV), jsou USA stále na prvním místě v seznamu zemí, které celkově vypijí nejvíce vína. Spotřeba vína v USA v roce 2021 vzrostla o 0,7 % na 33,1 milionu hektolitrů, uvedla OIV ve zprávě o stavu průmyslu.

Číst víc >

Malinový tart – RECEPT a tip na víno

29. 04. 2022
Párování jídla a vína
Bava

Lehký a rychlý malinový tart zaručeně dostane vaše hosty i rodinu. Kdo má rád maliny, určitě musí vyzkoušet recept podle Lenky. Designem, ale hlavně chutí si malinový tart podmaní chuťové buňky, které výborně doplní jemně perlivé, sladké italské víno Rosetta z vinařství Bava.

Číst víc >

Argentina není jen Malbec

26. 04. 2022
Mascota Vineyards
Norton
Santa Ana
Rutini

Argentina je vinařská země, kterou je možné objevovat a vychutnávat si ji ze severu na jih. Vinohradnické oblasti, které se nacházejí v širokých údolích a na svažitých rovinách, tvoří pás na úpatí pohoří And, který se táhne od severu k jihu, v zeměpisných šířkách 23° až 45°.

Objevte skvělá Argentinská vína, inspirujte se výběrem TOP vín sommeliéra.

Číst víc >

Mladá vína Mrva & Stanko 2021

20. 04. 2022
Slovenská vinařství
Mrva & Stanko

Vinařství Mrva & Stanko přichází na trh s mladými víny z ročníku 2021. Vína jsou výrazně ovlivněna nádherným dlouhým a teplým podzimem. Hrozny dokonale vyzrály.

Ročník 2021 podle slov Vladimíra Mrvy určitě řadíme mezi nadprůměrné. 

AKCE -15 % na vína 2021 jen do 27. 4.

Číst víc >

Velikonoční neděle s Malbecem

12. 04. 2022
Malbec
Norton
Letos Malbec Day vyšel přesně na Velikonoční neděli 17. dubna a to je důvod, abyste si s rodinou otevřeli láhev tohoto vína a oslavili společně den…
Číst víc >

Velikonoční špenátová roláda – RECEPT a tip na víno

12. 04. 2022
Mrva & Stanko
Párování jídla a vína
Blíží se Velikonoční svátky a my vám přinášíme inspiraci na Zelený čtvrtek. Tento den se doporučuje jíst něco zeleného. Vyzkoušejte si připravit…
Číst víc >
Newsletter
Pohlídejte si slevy a akce na víno

V newsletterech Vám budeme posílat aktuální akce na víno, tipy na výhodné balíčky a další zajímavé informace ze světa vína. Z našeho newsletteru se můžete kdykoliv odhlásit v jeho spodní části.