Zpět Detailní filtr
Zpět

SUMMER SALE - vína v akci -30% NAJDETE ZDE

Nová slovenská vína v portfoliu - Fundus Regius a Papillon

Nová slovenská vína v portfoliu - Fundus Regius a Papillon

Slovenská vinařství
Fundus Regius
Papillon Víno od Francúza

Pravidelně obměňujeme nabídku vín od slovenských vinařů. Ochutnejte výjimečné cuvée z východní vulkanické oblasti a také BIO novinku z vinařství v úrodném středním Slovensku.

Nový blog: Ročník 2023 slovy slovenských vinohradníků a vinařů


Fundus Regius MERU 

„Nápad vytvořit víno MERU vznikl z touhy smíchat různé ročníky našeho Cabernetu a sledovat, co z toho vznikne“, prozradil Marek Rakous. Při tvorbě vína se podílely tři generace rodiny. Vína vyrobil zakladatel vinařství pan Jan Regenda spolu se svými dcerami Barborkou a Veronikou. Výsledné cuvée dotvořil už vnuk Marek. Součástí blendu jsou přibližně ve stejném poměru vína CS 12, CS 13 a CS 15. „Shodou okolností součet ročníků 12, 13 a 15 tvoří číslo 40, což byl rok narození autora těchto vín, Jana Regendy. Takže je to víno na jeho počest,“ doplnila Veronika Regendová. „Měru označuje synonymum číslovky 40 ze štúrovského období.“

Cabernet Sauvignon z Jacikovy vinice patří mezi nejlepší na Slovensku. Vinohrad s jihozápadní expozicí a nadmořskou výškou atakující 300 m nm. m. Mikroklimatické podmínky i půdní podloží dovolují hroznům zůstat ve vinohradu déle bez ztrát kyselinek či přirozené svěžesti.

Mladé, živé a bohaté s výbornou taninovou strukturou. Senzoricky intenzivní a komplexní červené víno s rukopisem původu. Skvělý potenciál pro zrání.

Víno od Francúza Papillon Gonepteryx edition: 22 BIO

Ve vesničce Devičie, která leží na středním Slovensku, sídlí malé rodinné vinařství Papillon - Víno od Francouze. Od roku 2019 je vinařství certifikováno BIO. Vulkanická půda nedaleké sopky Sitno má výborný potenciál k vypěstování dobrých a kvalitních hroznů. David Papillon je zastáncem biodynamiky: „Pro nás bylo důležité, aby hrozny byly zdravé v bio kvalitě.“

Gonepteryx je latinsky název pro motýla Žluťáska, kterého potkáme v BIO vinici. Víno vzniklo spojením dvou bílých odrůd Tramínu červeného (70%) a Sauvignonu (30%). Hrozny pocházejí z vinohradů Viničky a Dolní Plachtince, které patří vinařství Víno Natural Domin & Kušický. „Lisovali jsme celé střapce a fermentace proběhla spontánně, jako u všech našich vín,“ říká David Papillon. Tramín z ročníku 2020 zrál ve sklolaminátu a Sauvignon z ročníku 2019 vyzrával rok v dubových sudech. Víno je nečiřené, nefiltrované a lahvované samospádem.

„Respektováním přírody umožníme hroznům, aby se ukázalo v jeho přirozené kráse. Naše vína jsou vyrobena s vášní a láskou. Obsahují jen hrozny a minimum síry,“ dodává Darina Papillon. Gonepteryx vyniká svojí přirozeným charakterem.

Newsletter
Pohlídejte si slevy a akce na víno

V newsletterech Vám budeme posílat aktuální akce na víno, tipy na výhodné balíčky a další zajímavé informace ze světa vína. Z našeho newsletteru se můžete kdykoliv odhlásit v jeho spodní části.