Zpět Detailní filtr

Rozbalte si dárek k nákupu - víno zdarma, slevy na víno, sklenice.... UKÁZAT HRU

Vína Nízkohistamínové víno Irsai Oliver (1)

Iršai Oliver je tradiční maďarská odrůda vyšlechtěná v roce 1930. Najdeme ji na Slovensku, v Maďarsku a v České republice. Vína z ní jsou vysoce aromatická s jemnou kyselinou a tenčím tělem. Iršai Oliver je tradiční maďarská odrůda vyšlechtěná v roce 1930. Najdeme ji na Slovensku, v Maďarsku a v České republice. Vína z ní jsou vysoce… Číst více

Filtr
Filtr
Barva
Druh
Cukernatost
Odrůda
Země
Oblast
Značka
Ročník
Hodnocení
Objem
Balení
Cena
Více filtrů
Slovensko

Vinárstvo Rariga

Iršai Oliver
jakostní víno bílé - polosuché - r2023 - 0,75l
Vinárstvo Rariga Iršai Oliver 0.75L, r2023, ak, bl, plsu, sc
F46D9D77-D008-43DE-8CBA-3277DDFCEBCD Created with sketchtool.
NÍZKÝ HISTAMIN
247 / ks
Skladem

Iršai Oliver

Bílá aromatická oblíbená moštová odrůda, která je vhodná na přímou spotřebu i k výrobě mladých aromatických bílých vín. Vznikla křížením odrůd Bratislavské bílé x Čabianska perla.

Historie

Irsai Oliver vyšlechtil původem Slovák Kocsis Pál v roce 1930 v Kecskemétu, vznikla křížením odrůd Bratislavské bílé x Čabianska perla. Na Slovensku byla registrována v roce 1975. Z Maďarska se rozšířila do Rakouska, Rumunska, Ukrajinu a Moravu.

Pěstování

Iršai Oliver se pěstuje hlavně v jižních regionech Slovenska. Na půdní podmínky není náročný. Daří se mu na písčitých, teplých a hlubších půdách. Iršai se dobře daří v Maďarsku. Je to raná odrůda výborná i na přímou spotřebu.

Charakteristika vína

Víno Iršai Oliver má výrazný muškátový buket, u nás se používá k výrobě mladých svatomartinských vín a také k výrobě šumivých vín typu Frizzante. Je také velmi oblíbenou odrůdou na výrobu burčáku. Pro tento účel se sklízí už koncem srpna.

Gastronomie

Víno Iršai Oliver se snoubí s brynzovými plackami a slaninou, ve sladší verzi ke kachnímu paté nebo orientální kuchyni.

Newsletter
Pohlídejte si slevy a akce na víno

V newsletterech Vám budeme posílat aktuální akce na víno, tipy na výhodné balíčky a další zajímavé informace ze světa vína. Z našeho newsletteru se můžete kdykoliv odhlásit v jeho spodní části.