Zpět Detailní filtr

15% sleva na VŠECHNY SAUVIGNONY! Použijte kód SAUVIGNON v košíku. Ukázat sauvignony

Blog na téma Párování jídla a vína

Odejít z tématu

Chřestové rizoto – RECEPT a tip na víno

10. 05. 2022
Párování jídla a vína
Stift Klosterneuburg

Máme tady květen a ten nám přináší sezónu chřestu. Úprava chřestu je jednoduchá, stačí si jen vybrat, zda upřednostníte bílou nebo zelenou. Lenka při přípravě rizota použila zelený chřest. Jelikož chřest je populární hlavně v Rakousku, kde má svou tradici, volba vína je jasná. K chřestovému rizotu vyzkoušejte víno Wiener Gemischter Satz z vinařství Stift Klosterneuburg.

Číst víc >

Malinový tart – RECEPT a tip na víno

29. 04. 2022
Párování jídla a vína
Bava

Lehký a rychlý malinový tart zaručeně dostane vaše hosty i rodinu. Kdo má rád maliny, určitě musí vyzkoušet recept podle Lenky. Designem, ale hlavně chutí si malinový tart podmaní chuťové buňky, které výborně doplní jemně perlivé, sladké italské víno Rosetta z vinařství Bava.

Číst víc >

Velikonoční špenátová roláda – RECEPT a tip na víno

12. 04. 2022
Mrva & Stanko
Párování jídla a vína

Blíží se Velikonoční svátky a my vám přinášíme inspiraci na Zelený čtvrtek. Tento den se doporučuje jíst něco zeleného. Vyzkoušejte si připravit Lenčinu svěží velikonoční špenátovou roládu s vajíčkovou nádivkou a medvědím česnekem.

Víno by mělo mít také přívlastek zelené a proto doporučujeme mladé Sylvánské zelené a Sauvignon cuvée 2021 z vinařství Mrva & Stanko.

Číst víc >

Ragú z divočáka na červeném víně - RECEPT a tip na víno

06. 04. 2022
Penfolds
Párování jídla a vína

Připravit správnou zvěřinu vyžaduje kuchařskou zručnost a kvalitní červené víno. Lenka připravila ragú ze stehna divočáka na červeném víně a kořenové zelenině s bramborovými pulty.

K němu doporučuji vyzkoušet Shiraz s číslem 128 z australského vinařství Penfolds.

Číst víc >

Velikonoce s vínem

05. 04. 2022
Párování jídla a vína

Velikonoční svátky jsou jedním z těch speciálních období roku, kdy se mnoho rodin potýká. Každý rok se dodržují tradice od zeleného čtvrtka, ryby na Velký pátek až po pečené jehněčí na Velikonoční neděli.

Jelikož velikonoční jídla jsou často rozmanitá, výběr vína může být problém. Nedělejte si velké starosti s párováním konkrétních jídel ke konkrétním vínům, hlavně ať je to jednoduché. Nabízíme vám pár tipů.

Číst víc >

Šťavnatý pomerančový koláč - RECEPT a tip na víno

10. 03. 2022
Párování jídla a vína
Ximénez-Spínola
Potěšte rodinu sladkým a dokonale sladěným překvapením. Připravili jsme pro vás recept na šťavnatý pomerančový koláč, který doporučujeme podávat…
Číst víc >

Špagety Carbonara - RECEPT a tip na víno

22. 02. 2022
Prunotto
Párování jídla a vína
Italská kuchyně i vína jsou velmi populární a oblíbené v naší kuchyni. Jak však připravit pravé, originální špagety Carbonara, aby chutnaly jako ty…
Číst víc >

Křupavá kachna na pekingský způsob - RECEPT a tip na víno

07. 02. 2022
Kasnyik
Párování jídla a vína
Tři, dva, jedna start - začaly v pořadí XXIV. zimní olympijské hry v Pekingu. Při sledování skvělých výkonů našich sportovců si nyní můžete připravit…
Číst víc >
Newsletter
Pohlídejte si slevy a akce na víno

V newsletterech Vám budeme posílat aktuální akce na víno, tipy na výhodné balíčky a další zajímavé informace ze světa vína. Z našeho newsletteru se můžete kdykoliv odhlásit v jeho spodní části.