Zpět Detailní filtr

Letní rosé v AKCI až -30%! UKÁZAT VÍNA

Blog na téma Párování jídla a vína

Odejít z tématu

Lososová roláda a TIP na víno Tri Ruže Frizzo 2022

09. 06. 2023
Párování jídla a vína
Velkeer

Ryby by určitě měly mít místo v našem jídelníčku. Ať už pstruh, kapr, candát nebo stále více populárnější losos. Ryby můžeme grilovat, smažit, ale i udit. A právě z uzeného lososa Lenka připravila lososovou roládu plněnou lučinou a oříšky. A aby losos lépe plaval dolů hrdlem, doporučuji k němu víno z vinařství Velkeer Tri Ruže Frizzo 2022.

Číst víc >

Grilovaný chřest a TIP na víno Villa Maria

17. 05. 2023
Villa Maria
Párování jídla a vína

Bílý či zelený? Oba jsou zdravé a chutné. Řeč je o chřestu, který má nyní sezónu. Lenka připravila lahodný recept – grilovaný chřest s prosciuttem a pošírovaným vajíčkem. A skvělým partnerem k chřestu je novozéladský Sauvignon Blanc z vinařství Villa Maria.

Číst víc >

Svěží jahodový koláč a TIP na víno El Coto

12. 05. 2023
Párování jídla a vína
El Coto

Překvapte svou nejmilejší mámu ke dni matek už tuto neděli. Upečte pro ni svěží jahodový koláč podle receptu od Lenky a připijte na její zdraví lahodným bílým vínem El Coto Semidulce 2021.

Číst víc >

Brynzová pěna s bagetou a májový TIP na víno

02. 05. 2023
Hacaj
Párování jídla a vína

Květnová brynza se pokládá za tu nejchutnější a nejzdravější. Lenka pro vás připravila velmi lehkou, ale o to chutnější brynzovou pěnu, ke které se skvěle hodí slovenský sekt z vinařství Hacaj Feteasca Regala Extra Dry 2018.

Číst víc >

Houbové rizoto s grilovaným steakem a TIP na víno

20. 04. 2023
Errazuriz
Párování jídla a vína

Blíží se čas vytáhnout a vyčistit si gril, připravit se na sezónu grilování. Základem kromě grilu je také kvalitní maso. Připravte si steak z hovězí roštěnky podle Lenky s krémovým houbovým rizotem. A samozřejmě ke kvalitnímu steaku jde ruku v ruce kvalitní víno. Dnes jsem pro vás vybrala víno z Chile, z oblasti Acochagua Costa Pinot Noir z vinařství Erraruziz.

Číst víc >

Velikonoční recept: Mechový dort a TIP na víno

23. 03. 2023
Párování jídla a vína
Freixenet
Velikonoce jsou za dveřmi a vy si možná už teď kladete otázku, jaké dobroty si připravíte. Na zelený čtvrtek je zvykem dát si špenát. Pokud se vám…
Číst víc >

Grilovaná krůtí prsa - recept a TIP na víno

14. 03. 2023
Slovenská vinařství
Párování jídla a vína
VÍNO NATURAL Domin & Kušický
Pomalu, ale jistě, k nám přichází jaro i do naší kuchyně. Na talíři se objevuje více bio zelených potravin. I Lenka si pro vás připravila zdravý,…
Číst víc >

Pěna z bílé čokolády Créme de la Créme a TIP na víno

02. 02. 2023
Párování jídla a vína
Rothshild
V průběhu posledních let sladká vína jaksi vyšla z módy. Jelikož se nám blíží svátek zamilovaných, Valentýn, s Lenkou jsme se rozhodli vzdát hold…
Číst víc >
Newsletter
Pohlídejte si slevy a akce na víno

V newsletterech Vám budeme posílat aktuální akce na víno, tipy na výhodné balíčky a další zajímavé informace ze světa vína. Z našeho newsletteru se můžete kdykoliv odhlásit v jeho spodní části.