Zpět Detailní filtr

Valentýnská akce - 14% na francouzská vína >> zadej kód LOVE v košíku <<

Blog na téma Párování jídla a vína

Odejít z tématu

Pěna z bílé čokolády Créme de la Créme a TIP na víno

02. 02. 2023
Párování jídla a vína
Rothshild

V průběhu posledních let sladká vína jaksi vyšla z módy. Jelikož se nám blíží svátek zamilovaných, Valentýn, s Lenkou jsme se rozhodli vzdát hold právě sladkým vínům. Kdy si dát kvalitní sladké víno jako na Valentýna. Lenka si pro vás připravila pěnu z bílé čokolády ak ní doporučuji francouzské bílé sladké víno Rothschild Mouton Cadet Réserve Sauternes z ročníku 2021.

Číst víc >

Teplý salát z pohanky a TIP na víno

26. 01. 2023
Párování jídla a vína
Stift Klosterneuburg

Pohanku už dávno lidé považovali za superpotravinu. Momentálně se opět objevuje v naší kuchyni. Jak si ji ale správně připravit? Lenka vám to prozradí. Ochutnejte jí oblíbený teplý salát z pohanky, pečené mrkve s kozím sýrem. Výborně se k němu hodí rakouské polosuché bílé víno z vinařství Stift Klosterneuburg.

Inspirujte se dalšími recepty s víny.

Číst víc >

Kuřecí kousky v hořčičné omáčce a TIP na víno

17. 01. 2023
Reya
Párování jídla a vína

Po Vánocích si naše tělo potřebuje odpočinout od těžkých pokrmů. Kuřecí maso je lehce stravitelné a má málo kalorií. Jeho příprava je všestranná, můžete jej dusit, grilovat nebo smažit. Lenka si pro vás připravila kuřecí kousky v hořčičné omáčce s Basmati rýží. K tomuto jídlu se výborně hodí naše novinka Reya Elementa Ryzlink vlašský 2021.

Číst víc >

Pstruh s bazalkově-bramborovým pyré a TIP na víno

09. 12. 2022
Karpatská Perla
Párování jídla a vína

Každý z nás se těší na Vánoce. Víno je lahodným doplňkem každého jídla a může být výborným společníkem, jak ještě více pozvednout vánoční svátky.

Lenka si pro vás připravila pstruha s bazalkově bramborovým pyré a grilovanou cuketou. K němu doporučujeme bílé víno odrůdy Sylvánské zelené z vinařství Karpatská Perla.

Číst víc >

Vína k vánoční pohodě

01. 12. 2022
Ayala
Champagne
Párování jídla a vína

Každý z nás se těší na Vánoce. Alespoň na chvíli utéct z pracovního kolotoče, zastavit a ponořit se hlouběji do svého nitra. Konečně mít čas trávit společné chvíle s rodinou a přáteli. A právě tehdy je ten správný čas otevřít si víno, které jste si odložili na ten „správný čas“.

Inspirujte se výběrem vín od naší sommeliérky.

Číst víc >

Telecí kostky na červeném víně a TIP na víno

18. 10. 2022
Párování jídla a vína
Museum
Telecí i jehněčí maso se po dlouhé době znovu začíná objevovat nejen v jídelních lístcích restaurací, ale i v naší kuchyni. Konečně je opět dostupné…
Číst víc >

Čokoládový koláč s řepou a ganache a TIP na víno

11. 10. 2022
Graham´s
Párování jídla a vína
Kdo by neměl rád čokoládu. Tmavá čokoláda s vyšším podílem kakaa je zdrojem antioxidantů a zlepšuje prokrvení organismu, zejména v chladných měsících…
Číst víc >

Vepřová panenka na švestkové omáčce a TIP na víno

27. 09. 2022
Elena Walch
Párování jídla a vína
Vepřová panenka momentálně patří k nejvíce populárním druhům masa. Mnozí tvrdí, že je nejdelikátnější. Jedná se vlastně o svíčkovici, která má…
Číst víc >

Prozkoumejte témata

Nejvíce čtené

Výhodná balení vín

Itálie
Balíček Najlepšie Prosecco
bílé -
Balíček Nejlepší Prosecco,bl
Newsletter
Pohlídejte si slevy a akce na víno

V newsletterech Vám budeme posílat aktuální akce na víno, tipy na výhodné balíčky a další zajímavé informace ze světa vína. Z našeho newsletteru se můžete kdykoliv odhlásit v jeho spodní části.