Limitovaná akce Viajur -15%

right-arrow
Zpět Detailní filtr
Zpět

Letní akce - Ke společenské hře Vinohraní získáte nyní zdarma víno Reya Sauvignon Blanc. UKÁZAT HRU

Vína z Japonska (1)

První důkazy o výrobě vína v Japonsku, výhradně v malém měřítku, pocházejí ze 17. století. Až v 19. století si Japonci víno skutečně oblíbili a po roce 1860 začíná éra vysazování vinic. Je však třeba říci, že až do 70. let 20. století byla nejčastěji vyráběna sladká a dezertní vína či vína portského typu. První důkazy o výrobě vína v Japonsku, výhradně v malém měřítku, pocházejí ze 17. století. Až v 19. století si Japonci víno skutečně oblíbili a po… Číst více

Filtr
Filtr
Barva
Druh
Cukernatost
Odrůda
Země
Oblast
Značka
Ročník
Hodnocení
Objem
Balení
Cena
Více filtrů
Japonsko

Bijito

Junmai
víno na báze saké 0,72l
Bijito Junmai 0.72L, sake
662 / ks
Skladem

Vína z Japonska

Na konci 19. století byli mladí japonští vinaři vysláni do francouzského Bordeaux, aby se zde naučili klasickým francouzským výrobním postupům. Po návratu do Japonska položili základy moderního japonského vinařství.

Hlavní oblasti pro výrobu vína jsou Hokkaidó a Yamanashi. Japonští vinaři již po staletí využívají místní odrůdy, z nichž oblíbená je zejména kosu. Dnes se vína vyrábějí mícháním japonských, amerických a evropských odrůd. Hrozny odrůd Koshi, Chardonnay, Ryzlink a Sémillon na bílá vína. Muscat-Bailey A či B (japonské hybridy šlechtitele Zenbei Kawakami), Cabernet Sauvignon a Merlot se používají na vína červená.

Obecně lze říci, že tradičním japonským nápojem je rýžové víno "Sake" (ačkoli Saké je vlastně obecný název jakéhokoliv alkoholu), vedle toho jsou regionálně vyráběny ještě formy tohoto nápoje, "shochu" z ječmene či sladkých brambor a "Umesh" ze švestek.

Na domácí vinařské scéně dominuje pět velkých vinařství, která dohromady vyprodukují 75 % japonských vín. Kromě nich je zde více než 230 malých vinařství, produkujících vína z vlastního hroznů a / nebo prodávajících hrozny.

Newsletter
Pohlídejte si slevy a akce na víno

V newsletterech Vám budeme posílat aktuální akce na víno, tipy na výhodné balíčky a další zajímavé informace ze světa vína. Z našeho newsletteru se můžete kdykoliv odhlásit v jeho spodní části.