Cenové hity týdne

right-arrow
Zpět Detailní filtr
Zpět
The World's Most Admired Wine Brands 2021

The World's Most Admired Wine Brands 2021

Antinori
Penfolds
Errazuriz
Planeta
Villa Maria
Tignanello
Nederburg
Rothshild

Společnost Drinks International představila svůj netrpělivě očekávaný seznam nejobdivovanějších značek vín na světě za rok 2021. Značky vinařství vybrala akademie složená z předních světových odborníků na víno včetně kupujících, sommeliéra, velkoobchodníků, majitelů barů, wine bloggerů a pedagogů z 48 různých zemí.


Vinařství Torres ze Španělska se v žebříčku vyhouplo na první místo poté, co na akademii udělala dojem svou kvalitou a konzistencí svých vín. Torres bylo oceněno i jako nejobdivovanější značka vín v rámci Evropy. Catena, rodinné vinařství v Mendoza s reputací výroby jednoho z nejlepších světových Malbeců, skončila druhá a udržela si svou korunu jako nejobdivovanější značka vín v Jižní Americe. Třetí skončila další španělská značka Vega Sicilia. Australská značka Henschke byla čtvrtá a získala regionální cenu za nejobdivovanější značku vín v Austrálii. Na pátém místě se umístilo chilské vinařství Concha y Toro.

Ze značek, které má společnost Corner ve svém portfoliu (provozovatel eshopů Wineplanet.sk a Wineplanet.cz), se umístilo v Top 50 hned jedenáct vinařství. Nejlepší na 6. místě se umístilo australské vinařství Penfolds.

Do první desítky se zařadil i italský vinařský rodinný podnik Antinori na 9. příčce. 13. místo patří vinařství Errázuriz, hned za ním skončila Villa Maria. Dalšími oceněnými byli značky Symington, Château Mouton-Rothshild, Nederburg, Sassicaia, Beringer a Tignanello.

Evropské značky byly na seznamu 29x, na čele s Francií s 11 značkami, Španělskem s osmi a Itálií se šesti. Nejvyšší novinkou v tomto roce byla Domaine de la Romanée-Conti, která se do seznamu zapsala poprvé na čísle 7. Sicilské vinařství Planeta se stalo skokanem roku, vyšvihla se o 22 míst na číslo 17.

Na 10. místě se umístilo libanonské vinařství Chateau Musar, označené za nejobdivovanější značku vín ze Středního východu a Afriky, zatímco Ridge z Kalifornie byl prohlášen za nejobdivovanější značku vín ze Severní Ameriky na 22. místě v seznamu.

Redaktor skupiny Drinks International, Martin Green, uvedl: "Nejobdivovanější značky vín 2021 vyzdvihují nejikoničtější, nejzajímavější a nejinovativnější výrobce vín na světě. Získat místo na tomto prestižním seznamu je obrovský úspěch. Po celém světě bojují o pozornost tisíce značek vín, ale do popředí se dostalo pouze 50 elitních ikon."

"Gratulujeme všem značkám, které se letos představily. Získali si respekt stovek odborníků z celého světa a nyní získaly nejvyšší známku kvality. "Silné značky budou hrát důležitou roli při vedení obchodu s vínem do budoucnosti, kdy se svět vymaní z následků pandemie Covid-19. Vinařství uvedené na tomto seznamu fungují jako regionální šampióni, kteří mají potenciál nasměrovat obchod s vínem do nových bouřlivých dvacátých let. "

Vydavatel Drinks International, Justin Smith, uvedl: "Jsme rádi, že můžeme ocenit úspěchy nejobdivovanějších značek vín na naší planetě. Gratulujeme nejvýše postaveným vinařstvím v Evropě, Severní Americe, Jižní Americe, Austrálii a Africe a na Středním východě a všem značkám uvedeným v našem definitivním průvodci. Těšíme se na další oslavování úspěchů výjimečných výrobců vína dlouho do budoucnosti. "

11. ročník, ve kterém společnost Drinks International sestavila definitivního průvodce nejobdivovanějšími značkami vín na světě, zahrnuje klasiky starého světa, ambiciózní výrobce z Nového světa i velké značky, které nabízejí mimořádnou hodnotu.

Seznam 50 nejobdivovanějších značek vín na světě 2021 (kompletní seznam najdete tu)

Prvních 10 příček + značky prodávané společností Corner - Wineplanet

Poradie Značka Krajina
1 Familia Torres Španělsko
2 Catena Argentina
3 Vega Sicilia Španělsko
4 Henschke     Austrálie
5 Concha y Toro Chile
6 Penfolds Austrália
7 Domaine de la Romanée-Conti Francie
8 CVNE Španělsko
9 Antinori Itálie
10 Château Musar Libanon
... ... ...
13 Errazuriz Chile
15 Villa Maria  Nový Zéland
17 Planeta Itálie
22 Symington Portugalsko
34 Nederburg Jižní Afrika
35 Château Mouton-Rothschild Francie
46 Beringer USA
49 Tignanello Itálie

 

Newsletter
Pohlídejte si slevy a akce na víno

V newsletterech Vám budeme posílat aktuální akce na víno, tipy na výhodné balíčky a další zajímavé informace ze světa vína. Z našeho newsletteru se můžete kdykoliv odhlásit v jeho spodní části.