Zpět Detailní filtr

Letní rosé v AKCI až -30%! UKÁZAT VÍNA

Vína Bio víno Cabernet Franc (0)

Velmi kvalitní odrůda z rodiny Cabernetů. V oblasti Bordeaux se z ní vyrábějí jedny z nejdražších vín světa. Vyskytuje se na každém kontinentu. V severnějších vinařských oblastech zaujme květinově herbální projevem. Cabernet Franc má výbornou schopnost zachování kyselinek i v teplejších ročnících. Nejlepší vína dokáží zrát věky. Velmi kvalitní odrůda z rodiny Cabernetů. V oblasti Bordeaux se z ní vyrábějí jedny z nejdražších vín světa. Vyskytuje se na každém kontinentu. V… Číst více

Filtr
Filtr
Barva
Druh
Cukernatost
Odrůda
Země
Oblast
Značka
Ročník
Hodnocení
Objem
Balení
Cena
Více filtrů
Žádný produkt nebyl nalezen, prosím, vyberte si z jiné kategorie nebo vyzkoušejte produkt vyhledat.

Cabernet Franc

Cabernet Franc je stará moštová modrá odrůda, která se pěstuje hlavně ve Francii na pravém břehu Gironde v Bordeaux Pomerol a Saint Emilion, v oblasti řeky Loiry a také v USA a Kanadě. V Bordeaux se používá do kupáží s odrůdami Cabernet Sauvignon, Merlot a Petit Verdot. Cabernet Franc je jednou z deseti najpěstovanejších modrých odrůd ve světě.

Historie Cabernetu Franc

Předpokládá se, že Cabernet Franc pochází z jihozápadní Francie až z oblasti Pyrenejí a v 17. století kardinál Richelieu přivezl štěpy do oblasti Loiry. V 18. století se Cabernet Franc začal vysazovat i v Bordeaux v oblasti Fronsac, Saint Emilion a Pomerol. V roce 1997 se objevily důkazy DNA, které ukazují, že Cabernet Sauvignon vznikl křížením odrůd Cabernet Franc a Sauvignon Blanc.

Pěstování odrůdy

V Evropě se kromě Francie a Itálie pěstuje zejména ve Španělsku, Německu, Švýcarsku, Bulharsku, Slovinsku a Chorvatsku. Mimo Evropu je to zejména Nový Zéland, Austrálie a Jižní a Severní Amerika. Na Slovensku se pěstuje zejména v Jihoslovenské vinařské oblasti. Cabernet Franc vyžaduje nejteplejší a dostatečně teplé jižní svahy. Požadavky na půdu nemá vysoké.

Charakteristika vína

Cabernet Franc reflektuje místo, kde roste. Někdy je více ovocný s dominancí malin, černého rybízu, fialek a grafitu, v severních oblastech je více kořeněný a herbální, tóny pepře, papriky a lesního podrostu a listí. Má vyšší kyselost než Cabernet Sauvignon.

Gastronomie

Cabernet Franc je výborným červeným vínem do gastronomie, které se snoubí s pečeným vepřovým nebo jehněčím masem s houbami.

Newsletter
Pohlídejte si slevy a akce na víno

V newsletterech Vám budeme posílat aktuální akce na víno, tipy na výhodné balíčky a další zajímavé informace ze světa vína. Z našeho newsletteru se můžete kdykoliv odhlásit v jeho spodní části.