Zpět Detailní filtr

Rozbalte si dárek k nákupu - víno zdarma, slevy na víno, sklenice.... UKÁZAT HRU

Vína Nízkohistamínové víno Palava (1)

Aromatická odrůda, která získává na popularitě díky zbytkovému cukru ve víně. Byla vyšlechtěna v druhé polovině 20 století na Moravě. V suché podobě bývá trošku plochá a nudná. Ve velmi sladkých výběrech však okouzlí expresivní vůní a citrusově medovou chutí. Aromatická odrůda, která získává na popularitě díky zbytkovému cukru ve víně. Byla vyšlechtěna v druhé polovině 20 století na Moravě. V suché podobě… Číst více

Filtr
Filtr
Barva
Druh
Cukernatost
Odrůda
Země
Oblast
Značka
Ročník
Hodnocení
Objem
Balení
Cena
Více filtrů
Slovensko

Karpatská Perla

Pálava
víno bílé - polosladké - r2022 - 0,75l
Karpatská Perla Pálava 0.75L, r2022, vin, bl, plsl
F46D9D77-D008-43DE-8CBA-3277DDFCEBCD Created with sketchtool.
VEGAN
F46D9D77-D008-43DE-8CBA-3277DDFCEBCD Created with sketchtool.
NÍZKÝ HISTAMIN
323 / ks
Skladem

Pálava

Pálava je pravděpodobně nejznámější českou vinnou odrůdou. Nejen proto, že je jednou z nejoblíbenějších odrůd v zemi, ale i proto, že ji v České republice původně vypěstoval moravský vinař (Ing. Josef Veverka). V severozápadním výběžku Panonské nížiny, v nejteplejší a téměř nejsušší oblasti České republiky, se nacházejí Pavlovské vrchy, podle kterých je Pálava pojmenována. Podle legendy zde začali s pěstováním vinné révy již vojáci X. římské legie. Pálava se pěstuje jen v České republice a v některých oblastech na Slovensku. V roce 1977 se Pálava stala oficiálně uznanou odrůdou révy.

Méně aromatická než Tramín, zajímavější než Müller Thurgau

Pálava od svých rodičů zdědila jen to nejlepší. Díky své matce Gewürztraminer (Tramín červený) je Pálava krásně aromatická a plná, přičemž Müller Thurgau dal svým potomkům pěknou svěžest a měkkost. Toto bílé víno je mírně kořeněné, má zlatavou barvu a intenzivní vůni růží, meruněk a mandarinky. Chuť je intenzivní, bohatá, ovocně-muškátová. Dobře se hodí k asijské kuchyni nebo dezertem (přírodně sladká Pálava).

Newsletter
Pohlídejte si slevy a akce na víno

V newsletterech Vám budeme posílat aktuální akce na víno, tipy na výhodné balíčky a další zajímavé informace ze světa vína. Z našeho newsletteru se můžete kdykoliv odhlásit v jeho spodní části.