Zpět Detailní filtr

Rozbalte si dárek k nákupu - víno zdarma, slevy na víno, sklenice.... UKÁZAT HRU

Vína Bio víno Dunaj (1)

Modrá odrůda vyšlechtěná na Slovensku. Má bujný růst a spolehlivou úrodu. Dozrává brzo, z čehož pramení v některých letech vysoký alkohol z přezrávání. V jemnějších a lehčích stylech je atraktivní pro svůj ovocný charakter a měkké a sladší taniny Modrá odrůda vyšlechtěná na Slovensku. Má bujný růst a spolehlivou úrodu. Dozrává brzo, z čehož pramení v některých letech vysoký alkohol z… Číst více

Filtr
Filtr
Barva
Druh
Cukernatost
Odrůda
Země
Oblast
Značka
Ročník
Hodnocení
Objem
Balení
Cena
Více filtrů
Slovensko

Kasnyik

Dunaj Organic
jakostní víno červené - suché - r2021 - 0,75l
Kasnyik Dunaj Organic 0.75L, r2021, ak, cr, su
F46D9D77-D008-43DE-8CBA-3277DDFCEBCD Created with sketchtool.
BIO
certifikát
F46D9D77-D008-43DE-8CBA-3277DDFCEBCD Created with sketchtool.
NÍZKÝ HISTAMIN
566 / ks
Skladem

Dunaj

Dunaj nabízí harmonické, plné vína tmavě červené barvy. V chuti a vůni mají tóny přezrálých třešní a višní, které přecházejí až do zajímavých čokoládových tónů. Mladá vína si zachovávají karmínovou barvu s vyšším obsahem taninů a ovocnou chutí.

Hrozny odrůdy Dunaj se často sklízí při vyšší cukernatosti. Vyzráváním získává Dunaj eleganci a vyváženost. Po zrání v dřevěných sudech se struktura vín zjemní a výrazněji se projeví tóny švestek, černého bobulového ovoce i čokolády. Odrůda je vhodná i pro výrobu přírodně sladkých vín v kvalitě bobulí nebo rozinkový výběr.

Základem červených vín jsou přírodní antioxidanty - polyfenolové látky, které mohou mít výrazný vliv při prevenci civilizačních onemocnění, protože byly prokázány jejich příznivé účinky na lidské zdraví.

Pro slovenský terroir je podstatné, aby byla odrůda vhodná pro domácí klimatické podmínky, obsahovala geneticky parametry, které zaručují kvalitu odrůdy a aby poskytovala ekonomicky dostačující úrodu. To byla hlavní motivace doc. Doroty Pospíšilové, která odrůdu Dunaj vyšlechtila ve Výzkumném ústavu vinohradnickém a vinařském v Bratislavě. Pochází z trojitého křížení odrůd (Muškát Bouchet x Oporto) x Svatovavřinecké. Registrace této odrůdy proběhla v roce 1997.

K jakému jídlu se hodí víno Dunaj?

Dunaj vynikne v kombinaci s zvěřinou nebo pečenou kachnou.

Newsletter
Pohlídejte si slevy a akce na víno

V newsletterech Vám budeme posílat aktuální akce na víno, tipy na výhodné balíčky a další zajímavé informace ze světa vína. Z našeho newsletteru se můžete kdykoliv odhlásit v jeho spodní části.