Zpět Detailní filtr
Zpět

Vína Bio víno Devín (1)

Odrůda vyšlechtěná na Slovensku. Má aromatický projev připomínající Tramín červený nebo Pálavu. V suché verzi bývá jemnější s vyváženým poměrem kyselinek a cukru. V dobrých ročnících, i vlivem ušlechtilé plísně rozvíjí svůj kořenitě květinový charakter do delikátních podob kandovaného ovoce, medu a rozinek. Odrůda vyšlechtěná na Slovensku. Má aromatický projev připomínající Tramín červený nebo Pálavu. V suché verzi bývá jemnější s vyváženým poměrem… Číst více

Filtr
Filtr
Barva
Druh
Cukernatost
Odrůda
Země
Oblast
Značka
Ročník
Hodnocení
Objem
Balení
Cena
Více filtrů
Slovensko

Karpatská Perla

Děvín BIO
víno bílé - polosuché - r2023 - 0,75l
Karpatská Perla Děvín BIO 0.75L, r2023, vin, bl, plsu
BIO
certifikát
VEGAN
NÍZKÝ HISTAMIN
NOVINKA
330 / ks
Skladem

Děvín

Všude na světě můžete ochutnat Sauvignon, Rulandské šedé, bílé nebo Chardonnay. Odrůdu Děvín však můžete ochutnat pouze na Slovensku a Moravě. Je to odrůda, která byla vyšlechtěna na Slovensku.

Děvín je první uznávanou Slovenské moštovou bílou odrůdou. Byla vyšlechtěna ve Výzkumném ústavu vinohradnickém a vinařském v Bratislavě z odrůd Tramín červený a Veltlínské červenobílé v roce 1958. Při jeho zrodu stála šlechtitelka doc. Dorota Pospíšilová a spoluautorem je Ing. Ondrej Korpás. Do listiny registrovaných odrůd ji nakonec zapsali v roce 1997. Pěstuje se ve všech vinařských oblastech s výjimkou Tokaje.

Charakteristika odrůdy Děvín

Víno je slámově zelené barvy, při rozinkových výběrech má zlatožluté až jantarové odstíny. Okouzlí pronikavou a lákavou muškátově citrusovou vůní s dotekem koření. Díky plné, ovocně-medově kořenité chuti je srovnatelné s kterýmkoliv světovým vínem i ve vyšších cenových relacích. Vůní připomíná kombinaci známého Tramínu a Muškátu. Za pozornost stojí Děvín z korintského výběru s vyšším zbytkovým cukrem.

Odrůda Děvín není náročná na polohu ani na půdu. Z pěstitelských vlastností je vzácná zejména schopnost tvorby vysokého obsahu cukru. Děvín není hustého olistění, díky čemuž jsou hrozny více vystaveny slunci a světlu. V teplých ročnících s delším suchým podzimem dosahuje cukernatosti 28 ° až 30 ° NM. Na bobulích se často tvoří cibéby.

K jakému jídlu se hodí Děvín?

Děvín je harmonický v kombinaci s kuřecím masem a tradičními slovenskými bílými sýry. Ve sladké formě se výborně hodí k domácí štrúdlu.

Newsletter
Pohlídejte si slevy a akce na víno

V newsletterech Vám budeme posílat aktuální akce na víno, tipy na výhodné balíčky a další zajímavé informace ze světa vína. Z našeho newsletteru se můžete kdykoliv odhlásit v jeho spodní části.