Limitovaná akce Viajur -15%

right-arrow
Zpět Detailní filtr
Zpět

Letní akce - Ke společenské hře Vinohraní získáte nyní zdarma víno Reya Sauvignon Blanc. UKÁZAT HRU

Vína Nízkohistamínové víno Rulandské bílé (1)

Rulandské bílé / Pinot blanc je stará francouzská bílá odrůda. Patří do skupiny burgundských odrůd spolu s odrůdami Pinot Gris a Pinot Noir. Rulandské bílé / Pinot blanc je stará francouzská bílá odrůda. Patří do skupiny burgundských odrůd spolu s odrůdami Pinot Gris a Pinot Noir. Číst více

Filtr
Filtr
Barva
Druh
Cukernatost
Odrůda
Země
Oblast
Značka
Ročník
Hodnocení
Objem
Balení
Cena
Více filtrů
Slovensko

VÍNO NATURAL Domin & Kušický

Rulandské bílé, BIO
víno bílé - suché - r2021 - 0,75l
VÍNO NATURAL Domin & Kušický Rulandské bílé, BIO 0.75L, r2021, bl, su
90
points
BIO
certifikát
NÍZKÝ HISTAMIN
330 / ks
Skladem

Rulandské bílé - Pinot Blanc

Pěstuje se hlavně ve Francii v oblasti Alsaska a používá se k výrobě šumivých - Crémant d'Alsace a tichých vín. Kromě Alsaska se pěstuje i v Burgundsku a Champagne.

Historie

První zmínky pocházejí ze 14. století. Na Slovensku byla registrována v roce 1941, ovšem už dávno předtím se zde pěstovala. Dnes se rozprostírá jen na ploše 2 - 4% celkové plochy vinic s bílými odrůdami.

Pěstování

V našich podmínkách je Rulandské bílé ideální odrůdou k výrobě šumivých vín. Vyhovují jí jižní teplé svahy a středně těžké hlinité půdy s dostatkem vláhy. Úrody mívá pravidelné a vyrovnané. Je vhodnou odrůdou ik ekologickému pěstování. Vyzráváním na kvasinkách získává víno na plnosti a také si výborně rozumí i s dubovým sudem.

Styl vína

Rulandské bílé / Pinot Blanc nepodléhá módním trendům a má velmi dobrý potenciál zrát. Velmi dobře reflektuje ročník a místo, kde se pěstuje. Alsasko, Německo, Lucembursko, Itálie, Maďarsko, Morava, Slovensko, ale i Kalifornie a Kanada - tam všude se pěstuje. Je komplexní, s ovocnou vůní zralé hrušky, mandle a chlebové kůrky. V dobrých a teplých ročnících se může podobat vínům z Burgundska. Nabízí také zajímavá přírodně sladká vína v kategorii slámových a ledových vín.

Gastronomie

Co se týče snoubení s jídlem, hodí se hlavně k alsaské kuchyni jako například Flammekuche, plněné bramborové koule s kyselým zelím, pomalu dušené jehněčí se zeleninou nebo mořský ďas s citronovou omáčkou. Crémant d'Alsace je výborným aperitivem a společníkem ke grilovaným mořským rybám.

Newsletter
Pohlídejte si slevy a akce na víno

V newsletterech Vám budeme posílat aktuální akce na víno, tipy na výhodné balíčky a další zajímavé informace ze světa vína. Z našeho newsletteru se můžete kdykoliv odhlásit v jeho spodní části.