Cenové hity týdne

right-arrow
Zpět Detailní filtr
Zpět
Novinka Ronco di Prepotto – „Víno je božská emoce“

Novinka Ronco di Prepotto – „Víno je božská emoce“

RONCO DI PREPOTTO

Ronco di Prepotto patří rodině Macorig od roku 1901. Toto rodinné vinařství, které vyrábí dokonalá vína, se nachází v nádherné oblasti se v oblasti Prepotto, v provincii Udine, v regionu Friuli-Venezia Giulia. Patří k nejvýznamnějším výrobcům vína v provincii Udine.


Filozofie vinařství je prodej vína až v jeho optimální senzorické kondici, což ve skutečnosti znamená, že aktuálně jsou v nabídce minimálně desetiletá vína.

Strategická rozhodnutí vinařství vedly k diverzifikaci výroby a tím i distribuce prostřednictvím vytvoření dvou produktových řad: „Ronco di Prepotto“ s víny Anatema a Zeus a „Vigneti dei Monti Sacri“ s autochtonními odrůdami Schioppettino a Picolit.

Všechny vinice byly z velké části (35%) zcela obnoveny. Vysazeny jsou jihovýchodně od Cividale, v Colli Orientali del Friuli. Mezi lesy a loukami, po prašných a klikatých cestách narazíte na terasy starých a nových vinic. Vinná réva se zde vždy pěstovala již od roku 1901. Vinařství nepoužívá žádné herbicidy, chemické hnojení jen v homeopatických dávkách (organické pomocí starého dobrého hnoje...), ochranné prostředky jen v nezbytných případech. Sklizeň je přirozeně zcela ruční a provádí se v několika fázích, aby se sesbíraly všechny třásně hroznů ve správné zralosti. Část hroznů se nechává sušit ve velké, dobře větrané stodole starého statku, kde jsou třásně zavěšeny jeden po druhém na háky úhledně seřazené pod střechou.

Ronco di Prepotto Anatema DOC

Cuvée odrůd Friulano, Malvasia Istriana a Riesling Renano. Ruční sklizeň hroznů v prvních dnech září až do druhé poloviny října. Vinifikace probíhá z 80% nerezových tancích a 20% dubových sudech. Víno leželo 18 měsíců jemných kalech a dalších 12 měsíců zrálo ještě v láhvi před uvedením na trh. Komplexní a ušlechtilé víno s elegancí a šarmem. Zároveň působí stále velmi živě a přirozeně. Navzdory perfektní lahvové zralosti může vyzrávat ještě několik let.

Ronco di Prepotto Zeus DOC 

Cuvée odrůd Schioppettino, Refosco dal peduncolo rosso a Merlot. Ruční sklizeň hroznů od září do začátku října. Macerace v dřevěných sudech 15-22 dní. Jablečně-mléčná fermentace a zrání probíhá v nových dubových sudech po dobu 22 měsíců.

Zeus je komplexní, harmonické a zároveň delikátní a šarmantně působící víno. Dlouhý závěr s terciárním charakterem.

Newsletter
Pohlídejte si slevy a akce na víno

V newsletterech Vám budeme posílat aktuální akce na víno, tipy na výhodné balíčky a další zajímavé informace ze světa vína. Z našeho newsletteru se můžete kdykoliv odhlásit v jeho spodní části.