Cenové hity týdne

right-arrow
Zpět Detailní filtr
Zpět
Domaine Laougué - Skvělá vína, která jsou pozitivní

Domaine Laougué - Skvělá vína, která jsou pozitivní

Domaine Laougué

Novinka v našem portfoliu. Malé vinařství rodiny Dabadie leží v srdci oblasti Madiran, kterému se říká také „Piemont Pyrenejí“. Vinařství nabízí moderní vína, stylizovaná a gurmánská.


Inspirativní vína, která spojují modernost a typickost apelaci Madiran a Pacherenc du Vic Bilh s největší úctou k vinohradu.

Domaine de Laougué, také známé jako Vignoble de Madiran, je jednou z nejstarších francouzských vinic, kterou dobře znají poutníci na Camino de Santiago, kteří přecházejí kolem na cestě Puy-en-Velay. Když Pierre Dabadie v 80. letech převzal vedení po svém otci, rozšířil panství a vybudoval nové sklepy. Nikdy nepřestal modernizovat. Sylvain Dabadie převzal panství od svého otce (který zase převzal po svém vlastním otci) v roce 2014, čímž byla zajištěna kontinuita vícegeneračního rodinného majetku.

Sylvainovou prioritou je dnes zachování biodiverzity a respekt k životnímu prostředí. Vinice jsou vysázeny na svazích orientovaných na jih směrem k Pyrenejským vrchům a jejich průměrný věk je 30 let, ale některé mají kolem 100 let. Půda je kamenitá a jílovitě vápenatá. Vinice jsou obhospodařovány v ekologickém režimu. Region je pod vlivem oceánu s teplými zimami a horkými léty. Srážky, důležité pro vinnou révu, jsou dobře rozloženy na jaře a na podzim. Výrazné sluneční záření a mírné srážky v létě jsou klíčovými prvky pro zralost hroznů. Přísná ruční sklizeň, vinifikace pomocí původních kvasinek podle odrůdy a pozemku jako u Grand Cru a šetrné zrání vín v sudech. Ve sklepě zrání podporuje projev ovoce, který je podporován snížením obsahu siřičitanů. Největší péče je věnována respektování terroiru a jeho trvale udržitelnému rozvoji. Od roku 2020 je vinařství v konverzi na organic.

Vína Domaine Laougué

Domaine Laougué Madiran Camy 2020 - Cuvée odrůd Cabernet Franc a Tannat. Po selekci hroznů, maceraci a fermentaci víno vyzrávalo 8 měsíců v dubových sudech. Vůně je ušlechtilá s tóny černého rybízu a květin. Chuť je energická a živá s bohatou taninovou informací. Zároveň působí komplexně a šťavnatě. Dlouhý, kořeněný závěr. Víno na eshopu.

Domaine Laougué Pacherenc du Vic-Bilh sec L'Orée 2021 - Odstopované hrozny z odrůd Petit Courbu a Petit Manseng fermentují v nerezové nádrži. Rafinovaný bílý Madiran s květinově ovocnou vůní s dotekem chlebové kůrky. Tělnatá chuť s přirozenou svěžestí a strukturou. Dlouhý, jemně slaný závěr. Víno na eshopu.

 

Newsletter
Pohlídejte si slevy a akce na víno

V newsletterech Vám budeme posílat aktuální akce na víno, tipy na výhodné balíčky a další zajímavé informace ze světa vína. Z našeho newsletteru se můžete kdykoliv odhlásit v jeho spodní části.