Cenové hity týdne

right-arrow
Zpět Detailní filtr
Zpět
Slovenské víno od Francúza. Přinášíme novinku Papillon - BIO vinařství z Devič

Slovenské víno od Francúza. Přinášíme novinku Papillon - BIO vinařství z Devič

Slovenská vinařství
Papillon - Víno od Francúza

Ve vesničce Devičie, která leží na středním Slovensku, sídlí nové malé rodinné vinařství Papillon - Víno od Francúza. Vinařství se zrodilo z lásky Francouze Davida a Slovenky Dariny s podporou manželů Andreje a Hildy.


Starý kouzelný kamenný domek byl v roce 2018 předělán na vinařství, začal vyrábět víno a zároveň připravovat vlastní vinohrady na kopci Lukovica. Od Davidova příjmení – Papillon (francouzsky – motýl), odvodili logo, které najdete na každé etiketě vína. Od roku 2019 je Papillon certifikováno jako BIO vinařství.

Devičianský katastr leží na rozhraní Štiavnických vrchů a Krupinské planiny. Sopečné vyvřeniny nedaleké sopky Sitno se před miliony let rozlily na kilometry daleko. Do sopečné horniny se daly snadno vytesat i tufové sklepy, které se nacházejí v obci.

Láska víno přináší

David studoval nejprve sommelierství. Pracoval ve Francii a Švýcarsku jako sommelier, kde přišel do kontaktu s vinaři a chtěl se dozvědět více. Potom odešel do Austrálie, kde pracoval ve velkých vinařských podnicích, ale vrátil se zpátky do Francie. Tam začal studovat vinařství. Vedle toho pracoval a sbíral zkušenosti v malých ekologicky orientovaných vinařů na Loiře a v Roussillonu. Během dovolené navštívil Banskou Bystrici, kde se seznámil se svou přítelkyní Darinou Géciovou.

 

Vlastní vinohrady v bio režimu

„Od roku 2018 připravujeme pozemky na výsadbu vinic v ekologickém zemědělství přímo v Devičie,“ říká David. Rozbory půdy ukázaly, že tato vulkanická půda má výborný potenciál k vypěstování dobrých a kvalitních hroznů. „V dubnu 2020 směr začali s výsadbou vinohradu. Na prvním hektaru jsme vysadili odrůdu Devín a první víno budeme moci ochutnat v roce 2023.“

David pozval svého přítele Emanuela Bourguignona, který mu udělal sondy do půdy, prozkoumal jednotlivé vrstvy a zjistil, že půda má podobné vlastnosti jako v Tokaji. Doporučil mu, aby vysadil ve vinicích odrůdy Furmint a Svatovavřinecké. David je zastáncem biodynamiky. „Vybrali jsme se těžkou cestou ekologického vinohradnictví i ve vinařství pro zdravější budoucnost.“

Výroba vína je soustředěna přímo v areálu vinařství. Zpracování hroznů je maximálně šetrné, využívají principu gravitace, bobule hroznů se lisují pomalu. Používají sklolaminátové fermentační nádoby a betonová vajíčka u tichých vín.

Spolupráce vinařů

Kromě tichých vín vyrábějí i řady Bublinky, které se vyrábějí metodou pétillant naturel. To znamená, že víno se lahvuje během spontánní první fermentace. Potom se odstřelí kaly a víno je hotové. V blízkosti vinařství se nachází obnovený tufový sklep ve tvaru kříže se stálou teplotou. Vína vyzrávají ve francouzských dubových sudech, část z nich je nová a část repasovaná. Kromě červených i bílá vína zrají v sudech. Důležité je najít rovnováhu při používání nových a starších sudů.

Pokud vlastní vinohrady přinesou svoji první úrodu, David s Darinou nakupují hrozny od svých přátel z Velkého Krtíše z vinařství Víno Natural Domin & Kušický.

„Pro nás bylo důležité, aby hrozny byly zdravé v bio kvalitě a to jsme našli u nich. Vždy se domluvíme, vinohrady chodíme pravidelně kontrolovat. Hrozny sklízíme časně ráno a co nejrychleji přepravíme k nám do vinařství, kde jej zpracujeme. Víno bude vždy takové, jaké je hrozny.“ popisuje spolupráci Darina.

 

Vína od Francúza

Bublinky Rosé 2020 (Eshop)

Růžové, suché, perlivé víno vyrobené metodou pét-nat z odrůdy Pinot Noir. Spontánní fermentace, 6 měsíců na kalech, nečiřené, nefiltrované, lahvované samospádem. Degoržováno 23.3.2021. Hravé a zároveň elegantní růžové bublinky s ovocným projevem. Skvělé ke králičí paštice s teplým toastem.

Pinot Gris 2018 limitovaná edice (Eshop)

Lisované celé střapce, víno fermentovalo i zrálo 8 měsíců v betonovém vajíčku. Nečiřené, nefiltrované s nízkým obsahem histaminu. V ovocné vůni dominuje pečené jablko se skořicí a mirabelky doplněné tóny hřebíčku a bylinek. Chuť navazuje na vůni, je ovocně herbální s jemnou hroznovou kyselinkou. Výborně ke grilovanému kuřecímu stehnu se šalvějovou omáčkou na cuketové podestýlce.

Symposion 2019 (Eshop)

Lehké červené víno z odrůdy Pinot Noir s ovocným charakterem. 5 dní macerované na slupkách, remontáž a následně 10 měsíců zrálo ve sklolaminátové nádobě. Nečiřené, nefiltrované. Atraktivní vůně zralých zahradních jahod a malin, bylinek, jemně zemitá. Chuť středně plná, ovocná a hravá s hladkými taniny. Skvělé víno ke slanému zeleninovému provensálskému koláči.

Newsletter
Pohlídejte si slevy a akce na víno

V newsletterech Vám budeme posílat aktuální akce na víno, tipy na výhodné balíčky a další zajímavé informace ze světa vína. Z našeho newsletteru se můžete kdykoliv odhlásit v jeho spodní části.