Zpět Detailní filtr
Zpět

SUMMER SALE - vína v akci -30% NAJDETE ZDE

TOP vína ze Španělska a Portugalska

TOP vína ze Španělska a Portugalska

Španělsko je již několik let zemí s největší plochou vinic na světě. S více než 200 pěstovanými odrůdami patří k nejrozmanitějším regionům v rámci stylů. Z velkého počtu oblastí se jen dvě mohou pyšnit nejvyšším označením původu DOCa - Rioja a Priorat. Vína ze Španělska jsou skvělými partnery k jídlu. Nejznámější modrou odrůdou je temperamentní Tempranillo a bílou je Viura (Macabeo). Sherry je spojeno s oblastí Jerez a odrůdou Pedro Ximénez.

V Portugalsku se ročně vyrobí více než deset milionů hektolitrů vína. Douro je třetí nejstarší založenou apelací na světě. Nejznámějším vínem je Portské. Druhou velmi populární apelací je Madeira. Portugalsko však může nabídnout mnohem více. Výborné bílá vína, které se snoubí s uzenou treskou, plné a temperamentní a zároveň delikátní suchá červená vína, které se snoubí s místní portugalskou kuchyní.


Newsletter
Pohlídejte si slevy a akce na víno

V newsletterech Vám budeme posílat aktuální akce na víno, tipy na výhodné balíčky a další zajímavé informace ze světa vína. Z našeho newsletteru se můžete kdykoliv odhlásit v jeho spodní části.