Zpět Detailní filtr

Vzhledem k aktuálním legislativním změnám je možná expedice objednávek až od 1. 4. 2023. Za komplikace se předem omlouváme.

Novinka z oblasti La Mancha Bodegas Ayuso

Novinka z oblasti La Mancha Bodegas Ayuso

Bodegas Ayuso

Bodegas Ayuso je vinařství se sídlem v Castilla-La Mancha ve Španělsku, Klima, půda a dostupnost vody tvoří výbornou kombinaci pro pěstování révy. Bodegas Ayuso má silnou, spolehlivou a stabilní image značky v souladu s hodnotami společnosti. V současnosti je Bodegas Ayuso jedním z největších soukromých výrobců a lahvovatelů vín v regionu La Mancha v novém high-tech vinařství.


Bodegas Ayuso je 76leté rodinné vinařství s 350ha vlastních vinic. V roce 1947 se Fermín Ayuso Roig rozhodl založit vlastní vinařství ve Villarrobledo. V roce 1965 byla uvedena na trh značka Estola, vlajková loď vinařství a první víno v La Mancha s označením Reserva. V roce 2015 vinařství spustilo první fázi ambiciózního projektu, který vyvrcholil velkým úsilím o modernizaci a instalaci nejmodernějších procesů. Vinifikační hala o rozloze 3 600 m2 má nádrže se skladovací kapacitou 8 milionů litrů, která se v roce 2017 zvýší na 35 milionů litrů a stáčením 12 000 lahví za hodinu.

Alternativní zdroje energie, automatizace, snížení spotřeby energie pomáhají k tomu, že Ayuso je pravděpodobně nejmodernější vinařství ve Španělsku. Bodegas Ayuso získal certifikát Wfcp (vinařství pro ochranu klimatu). Získání tohoto certifikátu potvrzuje, že vinařství je udržitelné, spolupracuje na ochraně životního prostředí dodržováním požadovaných kritérií, pokud jde o snížení skleníkových plynů, vodní hospodářství a energetickou účinnost.

 

Newsletter
Pohlídejte si slevy a akce na víno

V newsletterech Vám budeme posílat aktuální akce na víno, tipy na výhodné balíčky a další zajímavé informace ze světa vína. Z našeho newsletteru se můžete kdykoliv odhlásit v jeho spodní části.