Limitovaná akce Viajur -15%

right-arrow
Zpět Detailní filtr
Zpět

Letní akce - Ke společenské hře Vinohraní získáte nyní zdarma víno Reya Sauvignon Blanc. UKÁZAT HRU

Nová vinařství z Moravy

Nová vinařství z Moravy

Bohemia Sekt
Víno Mikulov
Vinařství Pavlov
Habánské sklepy
Vína z České republiky

Koncem roku 2021 do portfolia Wineplanet.cz a Wineplanet.sk přibyla 4 nová vinařství z České republiky – Bohemia Sekt, Vinařství Pavlov, Víno Mikulov a Habánské sklepy. Pojďme si je blíže přiblížit.

Prozkoumejte ostatní moravská vinařství Sonberk, Gurdau, J. Stávek a Špalek BIO.


Bohemia Sekt

Společnost Bohemia Sekt patří k nejvýznamnějším výrobcům sektů v České republice. Ročně prodá kolem 29 milionů lahví sektu, šumivých nápojů a tichých vín. Ocenění udělovaná sektem a vínům na významných mezinárodních vinařských soutěžích potvrzují jejich vysokou kvalitu. Bohemia Sekt je dlouhodobě a se značnou převahou nejoblíbenější značkou sektů v České republice, dosahuje až 70 procent podílu na trhu šumivých vín.

 

Sekty ze Starého Plzence oslovují ty, kteří dokáží ocenit kvalitu i luxus. Mají všechny atributy moderního a stále vyhledávanějšího životního stylu. Lidé si sekty Bohemia Sekt spojují s uměním radovat se ve společnosti druhých. V prostorách dnešních sklepů naplněných vínem a láhvemi zrajícího sektu byl kdysi pivovar. Volné prostory si roku 1942 pronajala pražská společnost Českomoravské vinné sklepy.

Výrobu prvních lahví sektů začal prokurista Josef Chmelař, který přinesl své zkušenosti z rakouského Klosterneuburgu a sklepní mistr Miloš Jermář, absolvent vinařské školy v Mělníku. V roce 1945 ve sklepích dozrával první červený sekt s názvem Black Widow, tedy Černá vdova.

Krátce nato spatřil světlo světa další sekt, který byl pojmenován Chateau Radyně, dnes nejstarší nepřetržitě vyráběný sekt v České republice. Zásadní roli sehrál ve Starém Plzenci francouzský enolog, rodák ze Champagne, Louis Girardot. Byl jedinečným učitelem a odborníkem pro výrobu sektů.

Vinice Bohemia Sekt se nacházejí na vinohradnických polohách jižní Moravy. Charakterizují je hluboce vápenité a na povrchu často sprašové půdy. Výborná poloha s dobrou inklinací, podnebí s dostatkem slunečního svitu a dešťových srážek. K výrobě jakostních šumivých i tichých vín využívá vinařství šetrné technologie, které se kombinují s dlouholetými zkušenostmi i tradičními postupy.

Mezi nejoblíbenější sekty v portfoliu společnosti BOHEMIA SEKT patří Bohemia Sekt demi sec, zvyšuje se také obliba sektu Bohemia Sekt Chardonnay Brut. Stále větší oblibě se těší také jedinečný nealkoholický Bohemia Sekt. V zahraničí je velmi úspěšná řada Bohemia Sekt Prestige Brut, Chateau Radyně Brut a Bohemia Sekt Louis Girardot Brut.

Víno Mikulov

Mikulovsko je doménou Ryzlinku vlašského. Přírodní podmínky daly této odrůdě výhradní postavení. Severovýchodní a severozápadní svahy s prouděním teplého vzduchu jsou ideální pro pěstování bílých odrůd. Daří se zde Chardonnay a hluboké hlinité půdy v jižních polohách tvoří optimální podmínky pro Veltlínské zelené.

Vína z těchto poloh nechybí plnost, jsou jemně kořeněná, svěží s příjemnými kyselinkami. Víno Mikulov Sommelier Club je řadou určenou zákazníkům, kteří jsou nejen milovníky vína, ale i pro které je víno vášní a koníčkem. Sommelier Club je řadou, pod kterou nabízí vinařství vína zejména z Mikulovské vinařské podoblasti.

 

Vinařství Pavlov

Nejmenší vinařská obec s největším počtem vinařů se nachází na úpatí nejvyššího vrchu Pálavy. Zdejší chráněné vinohradnické tratě Sahara, Stará hora, Pod Pálavou nebo Sluneční vrch patří k nejteplejším místům jižní Moravy. Spolu s unikátním vápencovým podložím a stoletou tradicí pěstování révy zde vzniká ideální prostředí pro sklizeň a výrobu vín. Na současných vinicích jsou pěstovány téměř výhradně bílé odrůdy, které zde mají jedinečný terroir. Vyniká zde především Ryzlink vlašský a Chardonnay, na výše položených polohách Pavlovských vrchů Sauvignon, Rulandské šedé i místní odrůda Pálava.

Habánské sklepy

Vinařství Habánské sklepy sídlí v největší vinohradnické obci Moravy, ve Velkých Bielovicích na úpatí Chřibů. Na rozvoji místního vinařství se v 16. - 17. století nejvíce podíleli Habáni, reformní novokřtěnci, zruční řemeslníci, výborní stavitelé a vynikající vinaři.

Zakládaly vinice, budovaly sklepy a staly se tehdejšími průkopníky nových technologií a postupů. Půda obsahuje řadu živin, ale málo vápníku. Na podzim je vystavována teplým fénovým větrem. Velké Bielovice se proslavily červenými víny s vyšší barvou.

Cenné je místní Svatovavřinecké s výjimečnou, velmi příjemnou chutí sušených švestek nebo Tramín, kterému vyšší cukernatost hroznů dává kořeněnou a plnou chuť. Bílé odrůdy, vyrůstající v nejkvalitnějších vinohradnických polohách Chřibů, jsou vhodné pro výrobu suchých plných vín s nižším obsahem kyselin.

 

Newsletter
Pohlídejte si slevy a akce na víno

V newsletterech Vám budeme posílat aktuální akce na víno, tipy na výhodné balíčky a další zajímavé informace ze světa vína. Z našeho newsletteru se můžete kdykoliv odhlásit v jeho spodní části.