Zpět Detailní filtr
Zpět

Habánské sklepy (1)

Vinařství Habánské sklepy sídlí v největší vinohradnické obci Moravy, ve Velkých Bílovicích na úpatí Chřibů. Na rozvoji místního vinařství se v 16. - 17. století nejvíce podíleli Habáni, reformní novokřtěnci, zruční řemeslníci, výborní stavitelé a vynikající vinaři. Zakládali vinice, budovali sklepy a stali se tehdejšími průkopníky nových technologií a postupů.   Vinařství Habánské sklepy sídlí v největší vinohradnické obci Moravy, ve Velkých Bílovicích na úpatí Chřibů. Na rozvoji místního vinařství se v 16. -… Číst více

Filtr
Filtr
Barva
Druh
Cukernatost
Odrůda
Země
Oblast
Značka
Ročník
Hodnocení
Objem
Balení
Cena
Více filtrů
Česká republika

Habánské Sklepy

Rulandské modré
víno s přívlastkem - pozdní sběr červené - suché - r2018 - 0,75l
Habánské Sklepy Rulandské modré 0.75L, r2018, nz, cr, su
269 / ks
Skladem

Habánské sklepy

Půda obsahuje řadu živin, ale málo vápníku. Na podzim je vystavována teplým fénovým větrem. Velké Bílovice se proslavily červenými víny s vyšší barvou. Cenné je místní Svatovavřinecké s výjimečnou, velmi příjemnou chutí sušených švestek nebo Tramín, kterému vyšší cukernatost hroznů dává kořeněnou a plnou chuť. Bílé odrůdy, vyrůstající v nejkvalitnějších vinohradnických polohách Chřibů, jsou vhodné pro výrobu suchých plných vín s nižším obsahem kyselin.

Newsletter
Pohlídejte si slevy a akce na víno

V newsletterech Vám budeme posílat aktuální akce na víno, tipy na výhodné balíčky a další zajímavé informace ze světa vína. Z našeho newsletteru se můžete kdykoliv odhlásit v jeho spodní části.