Zpět Detailní filtr

Valentýnská akce - 14% na francouzská vína >> zadej kód LOVE v košíku <<

Setkání s vinařem – Chateau Grand Bari z Tokaje

Setkání s vinařem – Chateau Grand Bari z Tokaje

Slovenská vinařství
Chateau Grand Bari

Chateau GRAND BARI je mladé a dynamické vinařství působící v tokajské vinohradnické oblasti, obci Velká Bara. Okouzluje nadčasovým pohledem na výrobu vína v tradiční tokajské oblasti. Vyjadřuje spojení moderní architektury vinařství, ubytování, restaurace a zážitků.

Nejen o víně jsme si popovídali s marketingovým a PR manažerem Chateau Grand Bari panem Krištínem.


Jste mladé vinařství ležící v srdci Tokajské vinohradnické oblasti. Proč jste se rozhodli, založit si vinařství právě tady? Co Vás k tomu inspirovalo?

Tokaj je unikát v rámci světa. Jedná se o nejmenší vinohradnickou oblast na Slovensku a jednu z nejstarších oblastí světa, kde se daří vypěstovat hrozny na výrobu přírodně sladkých vín. Vinohradnická oblast Tokaj je známá pro svá geografická a klimatická specifika, která umožňují tokajským odrůdám prosperovat a tvořit pověstné cibéby. Málo se však mluví o jedinečnosti samotné půdy. Její hodnota spočívá ve vulkanických horninách, které jsou natolik specifické, že pomohly přesně vymezit Tokajskou oblast z hlediska terroiru.

Podle uznávaného profesora geologie, p. Ivana Krause, je právě tokajský terroir jedním z nejvzácnějších na světě - protože se v rámci něj výrazně projevuje vazba mezi půdou a původní mateřskou horninou. Navíc téměř celé území našich vinařských honů spadá z hlediska terroiru do té nejkvalitnější kategorie 1A. Označení terroir činí víno identifikovatelným a rozpoznatelným pro své osobité vlastnosti. Ty jsou dány přírodními podmínkami, výrobními postupy, tradicemi a v neposlední řadě konkrétním územím (vinohradnickou oblastí).

Chateau Grand Bari je název spojení s touto oblastí, můžete nám prozradit, jak vznikl?

Název vinařství vznikl z názvu obce Veľká Bara - GRAND BARI. Málo kdo však ví, že tuto oblast přijeli zvelebovat po nájezdu tatarů právě italští přistěhovalci z města Bari. Následně tak obec pojmenovali i na našem území a teprve následným poslovenčením se obec přejmenovala na Bara.

Vaše vinařství je často označováno ve stylu slovenského Toskánska? Opravdu jste se nechali inspirovat právě touto vinařskou oblastí? Co vás k tomu vedlo?
Při přípravě projektu pro vinařství jsme se rozhodli inspirovat prvky italské architektury. Italům vděčíme za položení základů prosperujícího vinohradnictví a také za to, že u nás roste výjimečná odrůda Furmint.

Kromě vzdušné architektury a čistých linií si jistě všimnete i toho, že je vinařství zasazeno (jakoby ukryto) přímo v terasovitém terénu na úpatí kopce Piliš vulkanického původu. To odkazuje na dávnou tradici, kdy se výrobci vína po staletí schovávali pod zemí v malým sklepech.

Pro region Tokaj je charakteristický velký počet slunečných dní, které pozitivně ovlivňují chuť a kvalitu vín. A jelikož slunce je její nedílnou součástí, rozhodli jsme se ho přenést i do interiéru. Celou halu s galerií jsme prosvětlili důmyslným prosklením v horní části budovy.

 

Dnes obhospodařujete 60 ha vinic, což Vás řadí mezi středně velká vinařství. Dokážete veškeré hrozny i zpracovat, zda hrozny nabízíte jiným vinařstvím?

Všechny hrozny, které vypěstujeme v našich vinicích, slouží k výrobě našeho vína. Hrozny neprodáváme.

Které jsou podle vás nejlepší polohy vinic v Tokaji a čím se odlišují od ostatních v rámci Slovenska?

Variabilita geomorfologické struktury půdy má vliv na to, jaký bude mít víno charakter. Rozličným složením půdy se vyznačují i ​​naše vinohradnické hony: Čelejka, Růžičky, Katy, Konopisko a Piliš, na kterých pěstujeme odrůdy Furmint, Lipovinu a Muškát žlutý.

Umístění jednotlivých odrůd jsme přizpůsobili skladbě půdy daných honů. Takto víme podpořit potenciál každé jedné odrůdy.

Jak vás přijali ostatní vinaři v Tokaji? Spolupracujte s nimi v rámci akcí?

Každý příběh nové značky je zpočátku těžký, ale se správnými lidmi a vizí je možné dosáhnout cokoli.

S vinařstvími na Tokaji dnes spolupracujeme při organizování větších akcí, které mají v této oblasti tradici. Z mnoha z nich jsme navázali přátelské vztahy.
 

Jak covid ovlivnil Vaše vinařství?

Pandemie má globální dopad. Dotýká se všech od běžných lidí až po gastro provozy. Změnili jsme strategii komunikace se zákazníkem a zčásti i prodejní kanály. V době největší pandemie jsme pro lidi připravili virtuální degustace, které se těšily velké oblibě.

Přímo ve vinařství máte i krásnou restauraci. Jaká nejzajímavější kombinace jídla a Vašeho vína vás překvapila, kterou byste nám doporučili?

Restaurace se těší velké oblibě, hlavně kvůli krásné sluneční terase s panaromatickým výhledem. Těžko vypíchnout konkrétní kombinaci jídla, neboť každý hledá něco jiného a proto je i naše nabídka různorodá. Doporučujeme například grilovaný filet z pstruha s opékanými bramborami, který se pěkně páruje s naším Vulkanem.

 

Newsletter
Pohlídejte si slevy a akce na víno

V newsletterech Vám budeme posílat aktuální akce na víno, tipy na výhodné balíčky a další zajímavé informace ze světa vína. Z našeho newsletteru se můžete kdykoliv odhlásit v jeho spodní části.