Slovenská vína až -30%

right-arrow
Zpět Detailní filtr

AKCE až -30% na všechna vína ze Slovenska! UKÁZAT VÍNA

Tipy na vína ze slovenského vinařství Golguz

Tipy na vína ze slovenského vinařství Golguz

Slovenská vinařství
Golguz

Vinařství Golguz patří do hlohoveckého terroiru, tvořícího významnou část Malokarpatské vinohradnické oblasti. Golguz obhospodařuje celkovou výměru 230 ha vinic a patří k největším vinařům v rámci Slovenska.

Odpovídá Miloš Holík.


Které víno z Vaší nabídky je absolutní topka, na které jste jako vinařství hrdý?

„Mezi naše vlajkové lodě patří odrůdy Rulandské bílé, Rulandské šedé a Chardonnay. Těmto odrůdám velmi svědčí naše vápenatá půda. Momentálně v prodeji máme jako TOPku Rulandské bílé, výběr z hroznů, ročník 2019, suché. Toto víno pochází z naší nejstarší vinice, výsadba byla realizována v roce 1974, víno nám bodovalo na domácích a zahraničních soutěžích."

Doporučte čtenářům víno, které víno by měly určitě ochutnat a proč. Věděli byste nám doporučit podzimní kombinaci jídla a vašeho vína?

"Na podzim, kdy začínají sklizně, tak nesmí na stole chybět pečená kachna, případně husa s lokšemi. K tomuto jídlu bych doporučil z naší kolekce Rulandské modré, bobulový výběr, ročník 2018."

Prozraďte nám nějaké novinky nebo aktuální úspěchy ve vašem vinařství?

"Co se týče nejnovějších úspěchů na soutěžích, tak za zmínku stojí velká zlatá medaile na soutěži v Kyjově, kde se hodnotily jen Burgundské odrůdy a naše Chardonnay  tam získalo velkou zlatou medaili. Další významné ocenění jsme získali v Paříži, odkud jsme si přinesli za Muškát moravský, ze soutěže SAKURA v Japonsku jsme si přinesli zlatou medaili za Pálavu rozinkový výběr."

Newsletter
Pohlídejte si slevy a akce na víno

V newsletterech Vám budeme posílat aktuální akce na víno, tipy na výhodné balíčky a další zajímavé informace ze světa vína. Z našeho newsletteru se můžete kdykoliv odhlásit v jeho spodní části.