Zpět Detailní filtr
Zpět
Vinařství Emiliana slaví Den Země 2024

Vinařství Emiliana slaví Den Země 2024

Emiliana

Emiliana je největší chilské organické vinařství, které se každý rok 22.4. připojuje k oslavám Dne Země. Vinařství se plně věnuje organickému a biodynamickému pěstování hroznů a hospodaření, které chrání naši planetu a samozřejmě přináší skvělá vína.

Limitovaná akce - vína Emiliana -40%


Emiliana v souladu s přírodou

Emiliana je největší organické chilské vinařství. Vlastní 1 550 ha certifikovaných vinic. V roce 1986 bylo založeno Rafaelem a Juanem Guilisasti. Vinice se nacházejí v oblastech Maipo, Colchagua, Casablanca, Bio-Bio, Cachapoal a Limar, jsou ovlivněny Pacifickým proudem a pohořím And. Konzultantem vinařství je Álvaro Espinoza. Emiliana vyrábí vína v 6 kategoriích. Základní řada Adobe Reserva, Novas, poté Signos de Origen následovaná prestižními víny Ge a Coyam, šumivá vína a Late Harvest. Ge z ročníku 2001 bylo prohlášeno za nejlepší víno Jižní Ameriky v kategorii Biodynamic. Jedná se o směs Carmenere, Syrah a Cabernet Sauvignon, která zraje 16 měsíců ve francouzských sudech. Vinařství neúnavně usiluje o výbornou kvalitu svých vín, přičemž vždy dodržuje základní principy ochrany životního prostředí.

Den Země

Od roku 1970 se Den Země slaví po celém světě, cílem je zvýšit povědomí o otázkách životního prostředí a ochraně naší planety. Při odhadovaném věku 4,543 miliardy let ztratila Zemi za poslední dobu jednu třetinu své divoké přírody. 35 let a změna klimatu nadále způsobuje zmatek po celém světě. Vinařství Emiliana si tento problém uvědomuje od svých počátků a provozováním organického a biodynamického zemědělství se stává součástí této oslavy. Rok co rok – již více než čtvrt století – Emiliana obnovuje svůj závazek k péči o přírodu a vyzývá fanoušky, aby se připojili ke společné věci. Emiliana vyzývá, abychom si uvědomili, že Země a její ekosystémy nám dávají život. Společně jsme tedy zodpovědní za zachování biologické rozmanitosti, snižování naší uhlíkové stopy, přijímání udržitelnějších a ekologičtějších praktik a propagace ekologičtějšího životního stylu s cílem vybudovat lepší budoucnost.

 

Newsletter
Pohlídejte si slevy a akce na víno

V newsletterech Vám budeme posílat aktuální akce na víno, tipy na výhodné balíčky a další zajímavé informace ze světa vína. Z našeho newsletteru se můžete kdykoliv odhlásit v jeho spodní části.