Zpět Detailní filtr
Zpět

Riedel

Rakouská firma Riedel je dnes bezpochyby jedničkou ve výrobě sklenic. Jejich produkty si žádají ty nejluxusnější bary, restaurace a hotely, elegantní a důmyslně navrženy sklenice na víno a dekantéry značky Riedel oceňují takoví vinné bohové jako Robert Parker, který o nich řekl:" Nejlepší sklenice na víno tak po užitkové jako požitkové stránce jsou jednoznačně ty od Riedla. Účinek těchto sklenic na špičkové víno je neskutečně silný. je až neuvěřitelné, jaký je rozdíl mezi nimi a jinými sklenicemi při pití vína. "

To podstatné, čímž se Riedel odlišuje od svých potenciálních konkurentů, totiž není pouze unikátní design sklenic a vizuální zážitek z nich. Rodina Riedel jako první na světě zrealizovala myšlenku, že ideální pohár na víno se svým tvarem má přizpůsobit charakteru vína, aby mohlo co nejlépe vyniknout. Tak se stal Claus Riedel otcem tzv. "funkčních" sklenic na víno. Ještě před ním zde však byly jeho slavní pra-pra-prapředci, kteří začali psát slavnou historii jména Riedel. Přes tři sta let a jedenáct generací objevů a úspěchů.

Riedel má pro každé víno svůj pohár. Pinot Noir si žádá jiný tvar než Cabernet Sauvignon, Ryzlink jiný než Chardonnay. Každý tvar dá totiž jinak vyniknout vůni, ale i chuti, protože z různých pohárů proudí víno do vašich úst různým způsobem, jinak a v jiných místech zapůsobí. Kromě této vinné revoluce, která hlásá, že i správný pohár na víno má vliv na to, jak vám víno chutná, přinesl Riedel světu více průkopnických objevů. Na sklonku 50. let minulého století způsobil designovou revoluci, když přišel s jednoduchými, neprezdobenými sklenicemi s čistými liniemi, které vynikaly svou podstatou: hlavička, stopka, základ. V další dekádě přišel s celou sérií sklenic v různých velikostech, ale i tvarech, co bylo do té doby, kdy se měnila pouze velikost prakticky stále téhož poháru, opravdu nevídané. Tento koncept dovedl do dokonalosti v roce 1973 s linií Sommeliers, která dobyla celý svět. Zrodil se pohár, který obyčejné popíjení vína změnil na oslavu a který se stal "nejlepším přítelem vína".

Newsletter
Pohlídejte si slevy a akce na víno

V newsletterech Vám budeme posílat aktuální akce na víno, tipy na výhodné balíčky a další zajímavé informace ze světa vína. Z našeho newsletteru se můžete kdykoliv odhlásit v jeho spodní části.