Zpět Detailní filtr

Rozbalte si dárek k nákupu - víno zdarma, slevy na víno, sklenice.... UKÁZAT HRU

Šulánky s vanilkovým krémem a TIP na víno Ostrožovič

Šulánky s vanilkovým krémem a TIP na víno Ostrožovič

Ostrožovič
Párování jídla a vína

Konec léta nemusí být jen smutný, může být i sladký. Lenka připravila pro vás bramborové šulánky s ořechy a vanilkovým krémem. K tomuto skvělému dezertu doporučuji sladké, slovenské víno z Tokaje z vinařství Ostrožovič.


 

Šulánky s ořechy a vanilkovým krémem 

 

Čas přípravy: 45 min

Počet porcí: 2

Recept připravila Lenka z WinePlanet.sk

Víno doporučila sommeliérka Denisa Šutáková. 

Inspirujte se dalšími recepty na našem blogu.

 

Ingredience:
 
Cesto
400 g zemiakov 
150 g hrubej múky
1 ks vajce
1 lyžica octu 
štipka soli 
40 g masla (na opekanie)
Na posypanie 
nasekané vlašské orechy
trstinový cukor
Vanilkový krém
2 žĺtka
1 polievková lyžica zlatého klasu 
30 g trstinového cukru
1 ks vanilkový cukor
300 ml mlieka

Postup 

1.  Brambory si uvaříme ve slupce den předem. Druhý den je oloupeme a najemno nastrouháme. Přidáme zbylé ingredience a rychle vypracujeme pružné, nelepivé těsto.

2.  Vál nebo pracovní plochu lehce poprášíme solamylem a těsto rozdělíme na polovinu.

3.  Z každé poloviny vyválíme váleček a příborovým nožem odkrajujeme kousky, které "ušouláme" do požadovaného tvaru.

4.  V osolené vařící vodě vaříme 5 minut od doby, kdy nám šulánky vyplouvají na hladinu. Zlehka je vařečkou promícháme, aby se nám nelepily ke dnu hrnce.

5.  Mezi tím, jak se nám vaří šulánky, tak si připravíme vanilkový krém. V malém hrnci rozmícháme žloutky s třtinovým a vanilkovým cukrem. Postupně přimícháme mléko.

6.  Potom směs zahříváme při středně vysoké teplotě. Povaříme 6 -7 minut za stálého míchání, dokud nezhoustne. Nemusí projít varem.

7.  Hotový krém si odložíme na bok, dokud ho nebudeme potřebovat. Uvařené šulánky na pánvi opečeme na másle do zlata. Posypeme ořechy a třtinovým cukrem.

Servírování: Do středu talíře vlijeme vanilkový krém, položíme ořechové šulánky a můžeme ozdobit jedlými květy.

 

Vlašské ořechy byly vždy považovány za „potraviny mozku“, protože povrchová struktura ořechu má vzhled podobný jako mozek. Obsahují omega-3 mastné kyseliny, které pomáhají zlepšit paměť a soustředění. Ořechy jsou také známé tím, že poskytují úlevu od neurodegenerativních poruch, jako je demence, epilepsie a Alzheimerová choroba. Čerstvé vlašské ořechy jsou bohaté na aminokyseliny. Obsahuje také esenciální mastné kyseliny. Zahrnutí ořechů do stravy může pomoci předejít koronárním srdečním onemocněním. Vlašské ořechy mají lahodnou chuť a křupavou texturu, používají se v dezertech a pečených výrobcích, jako jsou sušenky, koláče, müsli a energetické tyčinky.

Sommeliérka doporučuje vhodné víno 

Bramborové šulance je tradiční slovenský pokrm. Mohou být připraveny na slano i sladko. Lenka připravila jejich sladkou verzi s vlašskými ořechy a vanilkovým krémem. K šulánkům doporučuji víno - Tokajský 4-putňový výběr z ročníku 2003 z vinařství Ostrožovič. Kombinace bramborových šulánků a tokajského vína je výborná. Chuť vlašských ořechů a vanilkového krému ještě více podpoří oxidativně oříškový charakter vína. Víno jemně přebírá iniciativu nad pokrmem, čímž vynikne jeho jedinečnost.

Doporučení sommeliérky:

Ostrožovič Tokajský výběr 4-putňový 2003

Lehčí verze klasického výběru. Jemně oxidativní vůně s tóny sušeného ovoce a chlebové kůrky. Středně plné tělo a svěží charakter. Ukázat víno na eshopu.

 

Vinařství Ostrožovič  

Od roku 1990 píší svůj příběh manželé Ostrožovičovci v nejmenší vinařské oblasti Slovenska, v Tokaji. Tokaj je jediná naše vinařská oblast s apelačním systémem podobným jako ve vyspělých vinařských zemích. Dnes hospodaří na 65 ha vlastních vinic, na nejkvalitnějších honech Tokaje - Vlčina, Chotár a Makovisko.

Vinohrady obhospodařují systémem integrované produkce hroznů. Lehké tufové půdy poskytují dokonalé prostředí pro pěstování hroznů a ve výjimečných tufových sklepech zrají tokajská vína. Tokajské výběry se vyrábějí tradiční oxidativní metodou z odrůd Furmint, Lipovina a Muškát žlutý. Podle počtu putní se rozlišují tří- až šestiputňové tokajské výběry, které jsou srdeční záležitostí pana Ostrožoviče. Vína od Ostrožoviče jsou nedílnou součástí vinné kultury Slovenska a povinnou zastávkou pro ty, kteří hledají genius loci ve víně.

 
Newsletter
Pohlídejte si slevy a akce na víno

V newsletterech Vám budeme posílat aktuální akce na víno, tipy na výhodné balíčky a další zajímavé informace ze světa vína. Z našeho newsletteru se můžete kdykoliv odhlásit v jeho spodní části.