Zpět Detailní filtr
Zpět

Habánské sklepy

Vinařství Habánské sklepy sídlí v největší vinohradnické obci Moravy, ve Velkých Bílovicích na úpatí Chřibů. Na rozvoji místního vinařství se v 16. - 17. století nejvíce podíleli Habáni, reformní novokřtěnci, zruční řemeslníci, výborní stavitelé a vynikající vinaři. Zakládali vinice, budovali sklepy a stali se tehdejšími průkopníky nových technologií a postupů.

Půda obsahuje řadu živin, ale málo vápníku. Na podzim je vystavována teplým fénovým větrem. Velké Bílovice se proslavily červenými víny s vyšší barvou. Cenné je místní Svatovavřinecké s výjimečnou, velmi příjemnou chutí sušených švestek nebo Tramín, kterému vyšší cukernatost hroznů dává kořeněnou a plnou chuť. Bílé odrůdy, vyrůstající v nejkvalitnějších vinohradnických polohách Chřibů, jsou vhodné pro výrobu suchých plných vín s nižším obsahem kyselin.

DALŠÍ SOUVISEJÍCÍ PRODUKTY

Česká republika

Habánské Sklepy

Rulandské modré
víno s přívlastkem - pozdní sběr červené - suché - r2018 - 0,75l
Habánské Sklepy Rulandské modré 0.75L, r2018, nz, cr, su
269 / ks
Skladem
Newsletter
Pohlídejte si slevy a akce na víno

V newsletterech Vám budeme posílat aktuální akce na víno, tipy na výhodné balíčky a další zajímavé informace ze světa vína. Z našeho newsletteru se můžete kdykoliv odhlásit v jeho spodní části.