Zpět Detailní filtr
Zpět

SUMMER SALE - vína v akci -30% NAJDETE ZDE

Významné novinky na planetě vína

Významné novinky na planetě vína

Kanonkop
Terra Serena
Gurdau
J.Stávek
Sonberk
Ayala

Rok 2020 nám všem přinesl kvůli koroně množství starostí a omezení. Ale přesto jsme vám dovezli mnoho nových vín a rozšířili sortiment o nová vinařství.

Prostě jsou to novinky, které stojí za přečtení a ochutnání.


 

PINK Prosecco

Asi nejvíce očekávaným vínem roku 2020 bylo uvedení na trh prvního ročníku růžového Prosecca. V portfoliu společnosti máme hned dvě v nabídce z vinařství Terra Serena PINK a Prosecco Rosé 2019. Rodina Serena produkuje šumivá vína v oblasti Veneto více než jedno století.

Prosecco Rosé podle stanovených přísných pravidel musí pocházet z oblasti Treviso DOC a Prosecco DOC Rosé musí být vyrobeny z 85-90 % odrůdy Glera a 10-15 % Pinot Nero.

Hodnocení sommeliérky: Terra Serena Prosecco DOC Rosé Brut Millésimato je delikátní růžové Prosecco s harmonickou strukturou a příjemným ovocným závěrem. Výborný aperitiv, který nastartuje Vaše chuťové buňky. Výborný společník ke grilovanému lososu, krevetám a mořským plodům, taktéž k pečené krůtě, kachně či křepelce.

Více info na našem blogu:

Vánoční novinka - Prosecco Rosé

Ayala - luxusní šampaňské 

Ke konci roku představil výrobce champagne Ayala speciální edici vína. Champagne Ayala N° 7 Brut 2007 bylo vytvořeno ke 160. výročí založení domu Ayala. Hrozny pochází ze 7 grand cru vinic z výjimečného ročníku 2007.

Popis sommeliéra: "Ayala N ° 7 Brut 2007 má světlou zlatavou barvu Champagne s jemným pravidelným perlením. Příjemná ovocná vůně s dominancí žlutých mirabelek, zralých meruněk s jemným dotykem kandovaného zázvoru a lučního medu . Bohatá a zároveň jemná krémová struktura s výbornou harmonií a svěží kyselinkou, minerální v závěru. Elegantní, delikátní a komplexní Champagne v klasickém stylu."

Co číst:

Novinka od Champagne Ayala

Unikátní víno z Afriky

Kanonkop patří k předním rodinným vinařstvím Jižní Afriky v oblasti Stellenbosch, které již několik let patří k stálicím naší společnosti Corner. V roce 2020 se poprvé na slovenském a českém trhu objevilo víno Pinotage Black Label 2017, které pochází z původních vinic vysazených v 50 letech dvacátého století na univerzitě v Stellenbosch.

Hodnocení sommelierky: Barva je purpurově rubínová až neprůhledná. Intenzivní vůně ovoce s dominancí jahod a červeného rybízu s výraznou stopou sladkého koření a šípových růží. Chuť je plná, ovocná, zralé švestky, rybíz a hořká čokoláda. Výborná práce se sudy, integrované taniny a zachována svěžest. Elegantní a komplexní víno s krásnou strukturou a dlouhým potenciálem 20-25 let.

Odkaz na víno:

Kanonkop Pinotage Black Label 2017

 

 

En Primeur nabídka

Po krátké přestávce Corner přinesl všem milovníkům vín z oblasti Bordeaux možnost opět se zapojit do nákupu En Primeur. Ročník 2019 má všechny atributy zařadit se k nejlepším za poslední dvě dekády. Možnost vlastnit část vín, které leží ještě v sudech prestižních château patří k nejvzrušujícím důvodům, proč se zapojit do kampaně En Primeur.

Z velkého množství vín na aktuálním En Primeur sommeliér Rastislav Šuták spolu se spolupracovníky společnosti Corner vybral zajímavá vína. Všechny reprezentují vynikající nákup s ohledem na jejich kvalitu a klasifikaci.

Vína z aktuální kolekce En Primeur nabízíme v limitovaném počtu, což znamená, že s nákupem netřeba vyčkávat. Naskladňovat se začnou nejdříve na podzim 2021, postupně až do jara 2022.

Více info o En Primeur: Představujeme vína En Primeur

Nová vinařství z Moravy

V posledních desetiletích se Morava vyšvihla v kvalitě výroby vína i její propagaci. Díky podpoře vinařského fondu a soudržnosti českých a moravských vinařů vzniklo 7 sdružení VOC - Víno originální certifikace (Mělník, Blatnice, Modré Hory, Mikulov, Pálava, Znojmo a Valtice). Po dlouhém a náročném výběru kvalitních vín z Moravy jsme zařadili do portfolia společnosti Wineplanet.sk a Wineplanet.cz čtyři zajímavé a originální vinařství. Sonberk z Mikulovské podoblasti, z Velkopavlovické podoblasti rodinné vinařství J. Stávek a Gurdau.

Více info: 

Vína z Moravy – Novinka v nabídce

Ročník 2020 z pohledu slovenských a moravských vinařů

 

Newsletter
Pohlídejte si slevy a akce na víno

V newsletterech Vám budeme posílat aktuální akce na víno, tipy na výhodné balíčky a další zajímavé informace ze světa vína. Z našeho newsletteru se můžete kdykoliv odhlásit v jeho spodní části.