Zpět Detailní filtr
Zpět

SUMMER SALE - vína v akci -30% NAJDETE ZDE

Vína Prosecco Serena Wines (0)

Prosecco je víno produkované v oblasti Veneta v regionech Valdobbiadene a Conegliano. Pro výrobu tohoto vína se používá nejčastěji odrůda Glera. Vína jsou jemná, svěží a mnohdy mají velmi ovocný charakter. Prosecco je víno produkované v oblasti Veneta v regionech Valdobbiadene a Conegliano. Pro výrobu tohoto vína se používá nejčastěji odrůda Glera. Vína… Číst více

Filtr
Filtr
Barva
Druh
Cukernatost
Odrůda
Země
Oblast
Značka
Ročník
Hodnocení
Objem
Balení
Cena
Více filtrů
Žádný produkt nebyl nalezen, prosím, vyberte si z jiné kategorie nebo vyzkoušejte produkt vyhledat.

Prosecco

Prosecco je mimořádně oblíbené šumivé víno. Má svěží chuť a ovocnou vůni. Je ideální jako aperitiv, hodí se k sushi, mořským plodům, rybám, drůbeži, rizotu, polentě nebo těstovinám. Přečtěte si na našem blogu Proseccco není jen víno, je to životní styl.

Dnes je Prosecco chráněno označením původu pro šumivá vína. Na štítku Prosecca musí být označení DOC - Denominazione di Origine controlli (kontrolované označení původu) nebo DOCG - Denominazione di Origine controlli e Garantita (kontrolované označení původu a kvalita se zárukou). V Itálii je DOCG nejvyšší úroveň kvality, která je garantována v italském vinařském právu. Do roku 2009 se odrůda bílého hroznů Glera nazývala Prosecco a plnila do lahví. To bylo zastaveno nařízením v roce 2010, takže dnes existují jasná pravidla a kvalita Prosecco je opět zajištěna.

Prosecco, bublinky z Itálie

Několik kilometrů severozápadně od italské laguny v Benátkách se nacházejí vinařské oblasti: Veneto s kouzelným Treviso. Pouze zde se pěstují bílé hrozny Glera. Obce nacházející se v regionu Della Marca Trevigiana, Conegliano, Valdobbiadene a Colli Trevigiana spojily vinice pod jednotný název Prosecco DOC a DOCG 2010. Vína a šumivá vína z odrůdy Glera mimo těchto definovaných oblastí musejí mít na štítku označení Glera IGT. Tento složitý stav signalizuje, že Prosecco v žádném případě není levným šumivým vínem, které se pěstuje výhradně v přísně vymezeném regionu v severovýchodní Itálii.

Prosecco Spumante

Prosecco Spumante prochází dlouhým výrobním procesem. Do základního vína Glera se přidávají kvasinky a cukr, proces probíhá v tlakových nádobách. Prosecco Spumante v nich zůstává nejméně 30 dní. Během této doby přispívají kvasinky a cukr k tvorbě oxidu uhličitého. Prosecco z této výrobní metody se může nazývat šumivé víno.

Prosecco Frizzante

Prosecco Frizzante eliminuje přidávání cukru a kvasinek. Místo toho se do hotového vína přidává oxid uhličitý. Výsledkem je perlivé víno.
Prosecco Spumante zůstane šumivé i po otevření láhve, zatímco Frizzante rychle ztrácí bublinky. Kromě toho Frizzante bez bližšího určení může být z 15 procent jiných odrůd než Glera.

Šumivé a radostné pití pro každou příležitost

Lehké, živé, ovocné, relativně nižší obsah alkoholu a volba mezi polosuchým až suchým stylem dělají Prosecco všestranným partnerem k obědu ik slavnostní večery. Vhodné jako aperitiv, jako společník k lehkým dezertům, zmrzlinovým specialitám a mladým sýrům. Zejména pokrmy z italské kuchyně dokáže Prosecco optimálně vyvážit.

Hrozny odrůdy Glera patří mezi pozdější dozrávající odrůdy. Má vysoký obsah přirozených kyselin a dodává Prosecco nezaměnitelnou citrusovou chuť. Typické jsou i ovocné tóny jablek, broskví a lískových ořechů.

Jaký je rozdíl mezi Proseccem a šumivým vínem?

Prosecco je označení původu, které se vztahuje na italská bílá vína z odrůdy Glera. Prosecco se musí vyrábět v přesně vymezené produkční oblasti.

Správné sklenice a optimální teplota?

Prosecco se nejlépe otevře v tulipánové sklenici na stopce. Tvar zaručuje, že chutě se mohou plně rozvinout. Optimální teplota pro Prosecco je 6-8 ° C, závisí na stylu.

Jak se Prosecco uchovává?

Prosecco opouští vinařství připravené k pití. Skladování je možné dva roky, ale mělo by se provádět při konstantní teplotě a bez slunečního záření. Láhev Prosecca je možné skladovat na stojících i ležících policích.

Newsletter
Pohlídejte si slevy a akce na víno

V newsletterech Vám budeme posílat aktuální akce na víno, tipy na výhodné balíčky a další zajímavé informace ze světa vína. Z našeho newsletteru se můžete kdykoliv odhlásit v jeho spodní části.